Notka biograficzna Państwa Biront:
„Dostojny Jubilat pan Alojzy urodził się na terenie byłego Związku Radzieckiego. Po wojnie w 1946 r. wraz z rodzicami znalazł się na Ziemiach Odzyskanych na Pomorzu Zachodnim, w Pomianowie koło Białogardu. Po ukończeniu szkoły podstawowej zgłosił się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białogardzie po skierowanie do wojskowej szkoły zawodowej (samochodowej).
Po ukończeniu szkoły służył w wojsku, jako żołnierz nadterminowy a później zawodowy. Po zakończeniu służby wojskowej pracował w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej, Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, a także Agencji Ochrony „Lex Crimen”.
W 1961r. na okolicznościowym spotkaniu weselnym poznał swoją przyszłą żonę Teresę. Dostojna Jubilatka urodziła się w małej miejscowości pod Koninem. Po ukończeniu Technikum Ekonomicznego podjęła pracę w jednostce wojskowej. W wojsku przepracowała 35 lat.
Dostojni Jubilaci związek małżeński zawarli 05 kwietnia 1963r. w Białogardzie. Mają dwóch synów: Wiesława i Arkadiusza, doczekali się 4 wnucząt: Tomasza, Miłosza, Łukasza i Magdy oraz jednej prawnuczki: Ewy.”
Notka biograficzna Państwa Pietraszewskich:
„Dostojny Jubilat Pan Fryderyk urodził się w 1935r. w miejscowości Żdżary pow. Tarnowski. Tam rozpoczął naukę w szkole podstawowej. W sierpniu 194 r. w związku z działaniami wojennymi został wraz z rodziną wysiedlony do Zwiernika pow. Dębica. W dniu 9 maja 1945r. rodzina przyjechała do stacji kolejowej w Złotowie, skąd pieszo udali się do wsi Augustowo gm. Krajenka. Tam rodzice otrzymali 15 hektarowe gospodarstwo.
Pan Fryderyk kontynuował naukę w szkole podstawowej w Głubczynie, a po jej ukończeniu w Technikum Handlu Wewnętrznego w Pile. Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości z nakazu pracy od 1 sierpnia 1953r. rozpoczął pracę zawodową w Składnicy Okręgowej Centrali Zaopatrzenia Rolnictwa w Koszalinie. W latach 1955-56 w trakcie pobytu w wojsku ukończył Techniczną Szkołę Wojsk Lotniczych w Zamościu, później służył, jako mechanik lotniczy przyrządów pokładowych w jednostkach wojsk lotniczych w Bydgoszczy i Inowrocławiu.
Po zakończeniu służby powrócił do pracy w Centrali Zaopatrzenia Rolnictwa, jako kierownik działu części zamiennych Agroma Koszalin, później kierownik działu ekonomicznego. W latach 1963-69 kontynuował naukę w Politechnice Szczecińskiej na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomiczno-Transportowym w zakresie ekonomii przemysłu. W marcu 1969r. obronił pracę magisterską i otrzymał tytuł magistra ekonomii. W listopadzie 1971r. został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych. Po przekształceniu na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku przedsiębiorstwa w spółkę prawa handlowego w latach 1992-2000 pracował, jako wiceprezes ds. handlu i marketingu. W kwietniu 2000r. po 47 latach pracy przeszedł na emeryturę.
Dostojna Jubilatka Pani Bronisława urodziła się w 1935r. w miejscowości Położenczykowo w woj. wileńskim. W lipcu 1945r. wraz z rodzicami przyjechała do Troszyna gm. Mieszkowice pow. Chojna, gdzie jej rodzice prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne.
W Mieszkowicach ukończyła szkołę podstawową. Następnie szkołę ogólnokształcącą w Dębnie. Dalszą edukację zdobywała w Poznaniu w Wyższej Szkole Rolniczej, uzyskując dyplom mgr inż. przetwórstwa owocowo-warzywnego. Pierwszą pracę podjęła w Nadodrzańskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Dębnie Lubuskim, a w czerwcu 1960r. przyjechała do Koszalina i podjęła pracę w Centrali Spółdzielni Ogrodniczych. W 1990r. po 31 latach pracy przeszła na emeryturę.
Dostojni Jubilaci 18 maja 1963r. w Koszalinie zawarli związek małżeński. Wychowali dwóch synów: Jacka i Marka. Doczekali się również 4 wnuczek: Aleksandry, Magdaleny, Anny i Karoliny. Jubilaci uwielbiają pracę w ogródku działkowym oraz wycieczki autokarowe.”