Omawiając "centralowe" przedsięwzięcia nie można zapominać o stałych imprezach cyklicznych.
W ramach cyklu "Wtorkowe spotkania z dokumentem" ciekawe propozycje filmowe zawsze o godzinie 20.00. Wszystkie szczegółowe informacje na temat wtorkowych projekcji będziemy zamieszczać na bieżąco.
W każdy czwartek spotykają się entuzjaści gruzińskiej gry: CO, GDZIE, KIEDY? Idea gry zrodziła się w Gruzji i na przestrzeni 20 lat rozprzestrzeniła się i jest popularna w Rosji ,Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Niemczech, Izraelu, a także w Polsce zdobywa popularność. Zabawa rozpoczyna się już o godzinie 20:00. Wstęp wolny, a dla aktywnych nagrody.
Natomiast w poniedziałek 6 maja o godzinie 19:00 spotkanie Towarzystwa Przyjaźni Polsko Chińskiego, oddziału Koszalin. Centrale odwiedzi grupa Chińczyków, którzy mieszkają w naszym mieście. Tego wieczoru będzie można gościom zadać pytania oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek z ich życia. Wstęp wolny.
Dwa dni później w środę 8 maja o godzinie 20.00 projekcja najciekawszych animacji studia SE-MA-FOR Z ŁODZI oraz filmów nadesłanych na 2 i 3 edycję Se-ma-for Film Festival. W programie m.in. praca Anny Błaszczyk, CARACAS oraz MIASTO PŁYNIE w reż. Balbiny Bruszewskiej. Ponad to 6 innych filmów. Wstęp wolny.
W piątek 10 maja w Centrali Artystycznej wernisaż Anny Dudek, pt. Humanity. Tego samego wieczoru lokal odwiedzą uczestnicy Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Koszalinie, między innymi Jens Krueger ze Szwajcarii oraz Cinthia Labaronne z Buenos Aires. Milonga w towarzystwie gości rozpocznie się o godzinie 22:30. Rezerwacja miejsc konieczna pod nr 94 347 10 33.
W sobotę, 18 maja o 20:00 "Wieczór Ballad Gruzińskich" w wykonaniu Zury Pirveli. Zura jest gruzińskim aktorem dramatycznym. Od 6 lat przebywa w Polsce. W Tbilisi grał prawie na wszystkich dużych scenach. Odtwarzał główne postaci w sztukach Becketta, Strindberga, Sartre, Czechowa, Cocteau, Kafki, Gorkiego, Vice, Beumarchais, Karajale. Grał również w monodramach i oczywiście, w sztukach gruzińskich autorów. Ma 44 lata i chciał spróbować czegoś nowego. Tak trafił do Polski. Śpiewa, maluje. Mówi po polsku, ale z akcentem. Ma za sobą wiele koncertów i autorskich wieczorów artystycznych, na scenach dużych i małych miast Polski. Współpracuje z Pogotowiem Teatralnym w Szczecinie. Wstęp na koncert ballad jest płatny i kosztuje 15 zł. Zapraszamy.
Na naszym portalu na bieżąco będziemy informować zarówno o nowych, niezaplanowanych jeszcze imprezach, jak i o ewentualnych zmianach, więc zapraszamy do śledzenia strony. Życzymy dobrej zabawy.