Równolegle prowadzone są prace naprawcze na innym popularnym fragmencie szlaku – między Urzędem Miejskim a przystanią statku „Julek”. Ekipy zajmują się tam usuwaniem ubytków i poprawą nawierzchni, aby poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników.
Władze miasta podkreślają, że potrzeby inwestycyjne w zakresie infrastruktury rowerowej są bardzo duże, a oczekiwania społeczne stale rosną. Choć nie wszystkie prace można zrealizować jednocześnie, podejmowane są sukcesywne działania mające na celu poprawę stanu technicznego i funkcjonalności tras. Każda naprawa i modernizacja to krok w stronę bezpieczniejszej, bardziej dostępnej i przyjaznej przestrzeni publicznej.
Władze miasta apelują również do wszystkich użytkowników tras – zarówno pieszych, jak i rowerzystów – o współodpowiedzialność za wspólną przestrzeń. Niestety, niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w których infrastruktura była niszczona jeszcze przed jej oficjalnym oddaniem do użytku.
Miasto przypomina, że ochrona takich miejsc to wspólny obowiązek. Reagowanie na przypadki wandalizmu i dbałość o otoczenie to klucz do utrzymania dobrego stanu technicznego tras przez cały sezon.
Trwające prace to wyraz konsekwentnych starań o poprawę jakości infrastruktury rowerowej. Ich celem jest stworzenie bezpiecznych, wygodnych i estetycznych warunków do aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury – nie tylko dla mieszkańców Koszalina, ale i odwiedzających region turystów.