Futsal: Serbia górą w Koszalinie

Autor Art za Futsal-Polska, fot. FB/HWS 16 Września 2023 godz. 4:52
Od porażki Polaków rozpoczęła się decydująca faza eliminacji mistrzostw świata w futsalu 2024. Zespół Błażeja Korczyńskiego przegrał w Koszalinie z Serbią 1:2 (0:2). Mimo intensywnych starań i wykreowania wielu sytuacji bramkowych w końcówce, gospodarze nie zdołali odrobić strat. W drugim spotkaniu "polskiej" gruby Ukraińcy na wyjeździe rozbili Belgów 10:2!

Koszalińska Hala Widowiskowo-Sportowa została odczarowana i Biało-Czerwoni doznali w niej pierwszej porażki. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali goście, dokumentując swoją przewagę dwoma trafieniami. Udział w obu miał Stefan Rakić z Rekordu Bielsko-Biała. Biało-Czerwoni mieli kilka niezłych okazji: m.in. przy próbie Tomasza Kriezela. Było też blisko bramki samobójczej po dalekim wyrzucie Michała Kałuży. Ale znacznie więcej sytuacji zawodnicy Błażeja Korczyńskiego mieli po przerwie.

Po wznowieniu gry, już w 45 sekundzie Tomasz Lutecki długo naprowadzał piłkę, aż zszedł do środka i znakomicie sfinalizował swoją akcję. Kolejne okazje gospodarze wypracowali sobie już po chwili, ale między słupkami bramki Serbów rozkręcał się Jakov Vulić. W środkowej części drugiej partii gra nieco zwolniła, lecz końcówka była już nawałnicą Polaków. Cóż z tego, skoro nieskuteczną. Trzykrotnie bliski wyrównania był Sebastian Leszczak, strzał Kriezela znakomicie wybronił Vulić, podobnie jak po kilkunastu sekundach uderzenie Mikołaja Zastawnika. Ten ostatni najbliżej trafienia był w 37. minucie, gdy z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki.

Co dalej?

W grupie B Polacy rywalizują jeszcze z Belgią i Ukrainą. Na mistrzostwa świata awansuje 7 europejskich drużyn. Zwycięzcy pięciu grup eliminacyjnych dostają się na turniej bezpośrednio. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc wezmą udział w play-offach. Najbliższą okazję do poprawy Polska będzie miała 20 września, kiedy zmierzy się z Ukrainą.

EL. MISTRZOSTW ŚWIATA - ELITE ROUND, GRUPA B: POLSKA - SERBIA 1:2 (0:2)

bramki: Tomasz Lutecki (21) - Nikola Matijević (7), Strahinja Petrov (12).

żółte kartki: Michał Kubik - Nikola Matijević, Stefan Rakić.

Polska: Michał Kałuża (Bartłomiej Nawrat) - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Mateusz Mrowiec, Tomasz Kriezel - Michał Kubik, Mateusz Madziąg, Piotr Skiepko, Kacper Sendlewski, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Michał Marek, Sebastian Szadurski.

Serbia: Jakov Vulić (Petar Nikolić) - Đorđe Rosić, Nikola Matijević, Denis Ramić, Stefan Rakić - Kristijan Vasic, Milos Simić, Aleksandar Tomić, Jovan Lazarević, Strahinja Petrov,  Slobodan Rajčević, Lazar Marinković (Aleksandar Janjić).