Na widok śniegu z automatu uruchamiają się wspomnienia, które wynieśliśmy z domu, aby ubrać się ciepło. Niestety w przypadku osób chcących aktywnie spędzić czas na świeżym, zimowym powietrzu, ta zasada może okazać się zgubna. Podczas długotrwałej jazdy rowerem zimą nasze mięśnie pracują intensywniej niż latem, co za tym idzie wytwarzamy więcej ciepła. Powinniśmy być dobrze chronieni przed deszczem, śniegiem i mroźnym wiatrem, przy czym musimy pamiętać, że intensywny trening podniesie temperaturę naszego ciała, co może skutkować szybszym przegrzaniem się i jeszcze szybszym wyziębieniem. Zimą możemy uprawiać sport na świeżym powietrzu, ubierając się na cebulkę, kiedy to pierwsza warstwa odprowadza wilgoć, druga izoluje, a trzecia ochrania przed czynnikami z zewnątrz. Pod odzież termoaktywną, posiadająca właściwości odprowadzające wilgoć, możemy ubrać ocieplaną bluzę lub polar, a na to jeszcze wodoodporną kurtkę sportową.
Odzież termoaktywna zimą to absolutna konieczność dla fanów każdej dziedziny sportu na świeżym powietrzu, nie tylko rowerzystów. Bielizna termoaktywna zapewni nam, ciepło oraz w przeciwieństwie do bawełny, odprowadzi pot na zewnątrz. Ubierając bawełnianą podkoszulkę na rower, grypa gwarantowana. Bawełna zatrzymuję wilgoć, przez co będzie nam zimno. Bielizna termoaktywna uszyta jest z syntetycznych materiałów, które szybko schną i zapewniają cyrkulację. Wybierając zimowa odzież termoaktywną dostępną w sklep rowerowy Koszalin, dbamy o swoje zdrowie i komfort podczas treningu.
Zimą bardzo dokuczliwy staje się smog. Wielu rowerzystów obok innych niezbędników takich jak kask, czapka lub komin, zakłada maski antysmogowe, aby cieszyć się aktywnością i zadbać o zdrowie, jednocześnie nie narażając się na intensywny kontakt z truciznami i pyłami unoszącymi się w powietrzu.
Kask jest podstawowym elementem ochrony każdego rowerzysty. W końcu nie zapominajmy, że zima nawierzchnia staje się śliska i łatwiej o wypadki. Ryzyko drobnych stłuczeń, jak i poważnych urazów, można efektywniej zminimalizować, jeśli zabezpieczymy naszą głowę odpowiednim kaskiem, pod który oczywiście założymy ciepłą sportową czapkę lub komin zapewniający naszej twarzy ochronę przed mrozem.
Pamiętajmy też o specjalistycznych rękawiczkach. Nie warto ryzykować odmrożeniami. Rękawiczki ze specjalnie wyprofilowanymi wypustkami pozwolą pewniej trzymać kierownicę i prowadzić rower.
Bardzo ważne jest, aby pomyśleć o ochronie wzroku. Promienie słońca intensywnie odbijają się od śniegu. Jeśli wybierając się na dłuższą przejażdżkę, nie zadbasz o okulary fotochromowe, możesz doświadczyć tak zwanej ślepoty śnieżnej.
Dobrze, aby nasze buty nie przemokły, podobnie jak skarpety – w innym wypadku przemarzniemy. Na ratunek przychodzą ochraniacze na buty. Ich wodoszczelna powłoka oraz ocieplany środek ułatwią komfort jazdy i zabezpieczą nas przed ryzykiem wyziębień i odmrożeń.