Superliga PGNiG: Koszalinianki lepsze w Kielcach

Autor Art za FB/Piłka Ręczna Koszalin 3 Kwietnia 2022 godz. 21:53
Chociaż Suzuki Korona Handball Kielce postawiła Młynom Stoisław trudne warunki w pierwszej połowie to górą były w nim „Biało-zielone”, Koszalinianki pokonały kielczanki na wyjeździe 29:24 w starciu 23. serii PGNiG Superligi.
Mimo że notowane nieco wyżej w tabeli koszalinianki były faworytkami spotkania, z początku nic na to nie wskazywało. „Dziurawa” obrona i stracona bramka z kontry sprawiły, że to miejscowe po czterech minutach prowadziły 3:0. Pierwszą bramkę do konta „Biało-zielonych” dopisała, dopiero w 5. minucie, Żaneta Lipok. Przyjezdne dość szybko odrobiły straty, a następnie objęły swoje pierwsze prowadzenie (11. min – 5:6). Ratował je też chwilowy brak skuteczności kielczanek, które stwarzały sobie co prawda korzystne sytuacje, ale nie potrafiły ich wykorzystywać. Później zespoły długo toczyły wyrównaną rywalizację, jakiej można było się spodziewać w tym starciu, bo obu drużynom bardzo zależało na zwycięstwie. Dla koszalinianek oznaczało ono awans na 6. pozycję, a dla miejscowych koszalinianki, z którymi sąsiadują w tabeli, to po prostu rywalki w zasięgu (27. min – 13:13). Ostatecznie pod koniec pierwszej połowy przyjezdnym udało się nieco „odskoczyć”. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 16:14 na ich korzyść.
Po zmianie stron boiska „Biało-zielone” postawiły na mocną obronę i szybki atak, natomiast w zespole Korony zapanowała niemoc. Po 38 minutach koszalinianki prowadziły już wyraźnie 21:15. Kielczankom udało się jeszcze na chwilę zmniejszyć różnicę (45. min – 20:23)), ale to przyjezdne, chociaż ponownie zagrały w mocno osłabionym składzie, miały spotkanie pod kontrolą aż do ostatniego gwizdka.
– Na początku rywalki zaskoczyły nas trochę obroną „pięć jeden” i dłuższą chwilę dziewczyny nie wiedziały jak ustawić grę. Przedyskutowaliśmy to jednak w porę i to dało efekt. Cieszę się, że zawodniczki jednak nie spanikowały, spokojnie rozgrywały piłkę i robiły to co sobie założyliśmy – mówił po spotkaniu Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.
Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak, Żaneta Lipok 10, Aleksandra Zaleśny 6, Karolina Mokrzka 4, Martyna Żukowska 4, Hanna Rycharska 3, Adriana Kurdzielewicz, Martyna Borysławska 2.
Skład i bramki Suzuki Korona Handball Kielce: Patrycja Chojnacka – Katarzyna Grabarczyk 3, Alicja Pękala 6, Sandra Zimnicka, Michalina Pastuszka 6, Wiktoria Gliwińska 2, Małgorzata Hibner, Magda Więckowska 3, Julia Jasińska 2, Magdalena Kowalczyk 2, Marta Rosińska, Juliane Costa Pereira, Magdalena Kędzior.