Ola Szulc i Filip Bieliński złotymi medalistami MP Juniorów

Autor Art, fot. KSJ Gwardia Koszalin, KJ Samuraj Koszalin 14 Marca 2022 godz. 2:32
Aleksandra Szulc w kategorii wagowej 52 kg i Filip Bieliński w wadze 66 kg - oboje KS Judo Gwardia Koszalin - stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski juniorów. Brązowy medal kategorii 57 kg wywalczyła Anika Łozińska (Klub Judo Samuraj Koszalin).

Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza w swoich wagach nie mieli sobie

równych. Szulc w pierwszym starciu miała wolny los. W drugiej rundzie pokonała Oliwię Kutyłę (KJ Koka Jastrzębie). W finale koszalinianka wygrała z Aleksandrą Wybiańską (Pałac Młodzieży Katowice). - Ola po raz trzeci została Mistrzynią Polski ma tytuł w Młodzikach,Juniorkach Młodszych a teraz w Juniorkach super rozwija dodaje trener Marian Standowicz .Jest uczęnica  III klasy BG  II LO im.Władysława Broniewskiego w Koszalinie - mówi trener Wojniusz.

Do rywalizacji w wadze do 66 kg przystąpiło 36 zawodników. Filip Bieliński podobnie jak Szulc swoją rywalizację rozpoczął od wolnego losu. W drugiej rundzie pokonał Alana Balcerowskiego (Conrad Gdańsk). Następnie wyeliminował Mateusza Prokopiuka z Politechniki Białostockiej. W kolejnym starciu  judoka Gwardii wygrał z reprezentantem gospodarzy Karolem Kuczerą (Polonia Rybnik). W półfinale  Bieliński pokonał Szymona Szymańskiego z Yako Józefów, a w finale wygrał z Krzysztofem Klimkiewiczem UKS Judo Kraków. - Filip jest super przykładem dla młodych judoków jest to jego 7 medal Mistrzostw Polski, trenuję go od 6 roku życia ale po pierwszym treningu czułem i widziałem jego talent dodaje trener Cezary Wojniusz. Oglądaj od 3:29.57

Filip Bieliński jest studentem I roku Panstwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

W zawodach ponadto statował Bruno Jesionek w kat.60 kg wywalczył IX lokatę - przegrał z Mistrzem Polski i brązowym medalistą MP.

Adam Małecki w kat.81 kg po super początku w drugiej walce przez przypadek został zdyskwalifikowany z całych zawodów za rzut z dźwignią który jest zakazany w judo.Szkoda  Adama gdyż miałby medal pewny - dodaje trener Wojniusz. Wojtek Szulc w kat.90 kg przegrał w eliminacjach.

W zawodach nie mogła wystartować V-ce Mistrzyni Polski Zuzanna Mikołajczak z uwagi na kontuzję barku. Ponadto Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin wywalczył III miejsce w punktacji medalowej razem Mistrzostw Polski Juniorek i juniorów w Judo w 2022 Rybnik.

Na najniższym stopniu podium w wadze 57 kg stanęła prowadzona przez trenera Andrzeja Adamskiego Anika Łozińska. jej klubowy kolega Grzegorz Babirecki, w wadze 66 kg zajął piąte miejsce. Siódmą lokatę w wadze 70 kg zajęła Zuzanna Mikołajczak (KS Judo Gwardia Koszalin).