Głównym celem imprezy jest promocja sztuki filmowej wśród widzów najmłodszych, w wieku szkolno-przedszkolnym. Festiwal to szereg ciekawych projekcji filmowych oraz wydarzeń związanych ze sztuką filmową, w których udział wezmą dzieci w charakterze gości.
Tym samym dzieci powitają wiosnę w niekonwencjonalny sposób. Kolorowy dziecięcy korowód przejdzie główną ulica Koszalina, a poprowadzi go postać Pippi na koniu po to aby, by w Kinie Kryterium wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych.
Wśród nich będą m.in.: pokazy filmowe, czytanie na żywo fragmentów powieści Astrid Lindgren oraz spotkanie z aktorką Edytą Jungowską, konkursy Szczęśliwy Fotel, wystawa interaktywna, spektakl teatralny „Pippi Pończoszanka”, zajęcia plastyczne, casting dziecięcych talentów, a na zakończenie koncert zespołu Studio Accantus oraztort dla wszystkich uczestników Festiwalu. Ponadto każde dziecko uczestniczące w seansach otrzyma pakiet festiwalowy z gadżetami.
Szczegółowy program festiwalu:
21 MARCA
10:00 – Otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Koszalina
10:15 – Kolorowy dziecięcy korowód poprowadzony
przez Pippi na koniu
10:30 – Seans: „Pippi Langstrumpf"
Reż.: Olle Hellbom; obsada: Inger Nilsson, Maria Persson, Pär Sundberg; gat.: Przygodowy/Dla młodzieży; Szwecja/RFN 1969; 100 min.
Pippi ma dziewięć lat, marchewkowo-rude włosy splecione w dwa odstające warkoczyki i mnóstwo piegów. Nosi przykrótką, połataną sukienkę, opadające pończochy i dużo za duże czarne buty. Mieszka jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem, w Willi Śmiesznotce w małym miasteczku . Wkrótce zaprzyjaźnia się z mieszkającymi w sąsiedztwie Tommym i Anniką.
11:00, 13:00 – Zaczarowany świat książek Astrid Lindgren
spotkanie z aktorką Edytą Jungowską
Aktorka zabiera dzieci w zaczarowany świat książek Astrid Lindgren, gdzie spotkają się z Lottą z ulicy Awanturników, Emilem ze Smalandii, czy rudowłosą Pippi.
10:30, 11:30, 12:30 – Spotkanie z Teatrem Kompania Marzeń
(Dzieci z Bullerbyn)
W zeszłym roku zaprosili naszych widzów do laboratorium Pan Kleksa, w tym roku przeniosą ich do magicznego świata wioski Bullerbyn. Świat ,,Dzieci z Bullerbyn”, to świat pełen przygód, bliskości z przyrodą. To świat, w którym przyjaźń i lojalność to podstawa.
10:30 - 14:00 - Warsztaty plastyczne
11:00 -18:30 – Wystawa interaktywna „Exploratorium"
Interaktywna Wystawa Exploratorium! To wyprawa do magicznego świata fizyki, złudzeń optycznych i zagadek logicznych. Zobaczycie pierwsze
w Polsce Perpetuum Mobile, dowiecie się po jakich orbitach krążą planety, zajrzycie do studni nieskończoności i dowiecie się jak pisał Leonardo da Vinci!
12:00 – Seans: „Dzieci z Bullerbyn"
Reż.: Lasse Hallström; obsada: Linda Bergström, Crispin Dickson Wendenius, Ellen Demérus; gat.: Familijny/Przygodowy; Szwecja 1986; 90 min.
Dla grupki dzieci mieszkających w malutkiej wsi na szwedzkiej prowincji rozpoczyna się okres wakacyjny, co jest okazją do przeżycia wielu przygód.
17:00 – Spektakl teatralny „Pippi Pończoszanka"
Bałtyckiego Teatru Dramatycznego
22 MARCA
9:00 – Seans: „Pippi Langstrumpf - Ucieczka Pippi"
Reż.: Olle Hellbom, Fred Ladd; obsada: Inger Nilsson, Maria Persson, Pär Sundberg; gat.: familijny; Szwecja/RFN 1970; 99 min.
Tommy i Annika uciekają z domu, mając dość surowych rodziców. W wyprawie towarzyszy im Pippi.
9:00, 10:00, 11:00 – Spotkanie z Teatrem Kompania Marzeń
(Dzieci z Bullerbyn)
9:00 - 16:30 – Wystawa interaktywna „Exploratorium"
10:30 - 14:00 - Warsztaty plastyczne
11:00 – Seans: „Nils Paluszek”
Reż.: Staffan Götestam; Szwecja 1990, 72 min.
Pięcioletni Bertil nudzi się, gdy jego rodzice są w pracy. Pewnego dnia poznaje Nilsa Paluszka, skrzata, który potrzebuje pomocy w walce z wielkimi szczurami. Bertil za sprawą magii zostaje zmniejszony do rozmiarów Nilsa.
13:00 - 14:00 - „Jak powstaje animacja poklatkowa dla dzieci?"
- prelekcja przygotowana przez „STUDIO TREFL”
12:00 - 15:00 – Casting dziecięcych talentów pn.: „Świat Twojego Dziecka”
we współpracy z TV MAX
17:00 – Finał Festiwalu: Koncert zespołu Studio Accantus
oraz tort dla wszystkich.
Studio Accantus to utworzony przez Bartłomieja Kozielskiego zespół twórców i wykonawców, poruszających się najchętniej w świecie musicalu
i muzyki filmowej, zarażających swoją pasją coraz większą rzeszę publiczności. Początkowo znani byli głównie z nagrań, które zamieszczają w każdą środę na kanale YouTube, ale zachęceni przez fanów zaczęli spotykać się z nimi także na żywo. Wokalistów Studia Accantus wyróżnia to, że śpiewają wyłącznie w języku polskim oraz talent do nawiązywania bliskiego kontaktu z publicznością. Na koncertach dostarczają radości, energii i niezapomnianych wrażeń. Poza wspólnymi występami można ich również spotkać na scenach teatrów muzycznych w całej Polsce.
Dodatkowe atrakcje: Wystawa prac plastycznych, Fotobudka.