Gwardia remisuje z Bytovią

2021-01-25 06:01:00 Art za Gwardia Koszalin, film: Gwardia Koszalin
Trzecioligowi piłkarze Gwardii Koszalin zremisowali 1:1 w towarzyskim pojedynku z drugoligową jedenastką Bytovii Bytów.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie już po dziesięciu minutach gry. Po stracie piłki w środku pola, drugoligowcy wyszli z szybką akcją, a precyzyjnym strzałem na listę strzelców wpisał się Jakub Nowakowski.

W tej odsłonie gra przebiegała pod dyktando wyżej notowanych gości. W zespole Gwardii w dogodnej sytuacji znalazł się Aleks Hendryk, lecz górą w tym pojedynku był Marcin Staniszewski.

Na początku drugiej połowy więcej z gry miał zespół z Koszalina, a już sześć minut po zmianie stron, arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką przez jednego z obrońców. Jedenastkę na gola zamienił Gabriel Szygenda.

W ostatnich minutach ponownie uwidoczniła się przewaga gości, a po strzale Pawła Zawistowskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Ponadto w jednej z sytuacji doskonałą interwencją popisał się Dawid Skoczyk.

Skład Gwardii: Skoczyk - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Boczek, Chyła, Silski, Szygenda, Rybacki, Dubielewicz. Grali również: Pytlewski, Hendryk, Bać, Wróblewski, Sulima, Gross, Zalewsk