KATEGORIA

Lekkoatletyka w Koszalinie

ME: Złoto, srebro, brąz

Art za PZLA, fot. foto: Marek Biczyk/PZLA - 13 Sierpnia 2018 godz. 3:28
Anita Włodarczyk czwarty raz w karierze została mistrzynią Europy w rzucie młotem. Brązowy medal zdobyła w Berlinie Joanna Fiodorow. Na dystansie 1500 metrów wicemistrzynią kontynentu Sofia Ennaoui.

ME: Złota sztafeta z Małgorzatą Hołub-Kowalik w składzie

Art za PZLA, fot. foto: Marek Biczyk/PZLA - 11 Sierpnia 2018 godz. 20:17
Justyna Święty-Ersetic polską królową mistrzostw Europy! W sobotę dokonała czegoś niesamowitego – w przeciągu 1,5 godziny wygrała bieg na 400 metrów oraz przyprowadziła na pierwszym miejscu reprezentacyjną sztafetę. Trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw Europy na 800 metrów zdobył Adam Kszczot.

ME: Wywalczyli awans do finałów

Art za PZLA, fot. foto: Marek Biczyk/PZLA - 10 Sierpnia 2018 godz. 15:27
W pierwszej piątkowej sesji 24. Mistrzostw Europy do finałów awansowały Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Joanna Fiodorow, Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski oraz obie polskie sztafety 4x400 metrów.

Finał ME nie dla Małgorzaty Hołub-Kowalik

Art - 9 Sierpnia 2018 godz. 20:10
Koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik z czasem 51.74 zajęła w swojej półfinałowej serii piąte miejsce i nie awansowała do biegxu finałowego.

Wczoraj złoto w kuli, dziś półfinały biegu na 400 m pań

Art za PZLA, fot. foto: Marek Biczyk/PZLA - 9 Sierpnia 2018 godz. 6:21
Wspaniały konkurs Pauliny Guby! Polka pokonała faworytkę gospodarzy Chrisitinę Schwanitz i została w Berlinie mistrzynią Europy w pchnięciu kulą! To już trzeci złoty medal dla polski na rozgrywanej w stolicy Niemiec imprezie.