Na najbliższym spotkaniu dyskutować będziemy o wpływie turystyki na rozwój naszego regionu. Wspólnie ustalimy jakich produktów turystycznych brakuje w naszym mieście i okolicy oraz jak możemy wpłynąć na ich powstanie. W których obszarach powinniśmy i chcemy ściślej współpracować. Duży nacisk położymy na znaczenie szeroko rozumianej innowacyjności produktów turystycznych. Naszym wspólnym celem powinno być przedłużenie sezonu turystycznego w regionie, tak aby optymalnie wykorzystać jego potencjał. Jest to w interesie zarówno przedsiębiorców, mieszkańców jak i samorządu.
Z tego powodu najbliższą dyskusję podczas spotkania „Kulturalnie o Biznesie” postanowiliśmy poświecić powyższemu tematowi. Będzie to niepowtarzalna okazja do podzielenia się z pozostałymi uczestnikami spotkania przemyśleniami na ten temat, ale też ustaleniu planu wspólnych działań.
Jak zwykle na spotkanie zaprosiliśmy ciekawego gościa, który weźmie udział w naszej dyskusji. Tym razem będzie nim:
· Aleksander Doba – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny Złoty, Srebrny i Brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.
Planowana agenda wydarzenia:
· 1600 – przywitanie, cześć artystyczna
· 1615 – uroczyste wręczenie certyfikatów nowym Członkom KIPH
· 1620 – temat główny, prezentacja istniejących innowacyjnych produktów turystycznych regionu
· 1700 –dyskusja
· 1800 – zakończenie spotkania
Po spotkaniu „Kulturalnie o Biznesie” zapraszamy Państwa do pozostania w gościnnych wnętrzach Teatru Variete Muza. O godzinie 18.00 rozpocznie się Wieczór z Podróżnikiem czyli spotkanie z Aleksandrem Dobą, organizowany przez Szkołę podstawową w Iwięcinie, której jest patronem.
W programie:
· program artystyczny uczniów z ZPO w Iwięcinie - bajka o Olku,
· projekcja fragmentów filmu „Ballada o Olku” - udział producentów,
· wywiad z Aleksandrem Dobą,
· luźne rozmowy z gościem,
· zbiórka środków na budowę schodów przeciwpożarowych niezbędnych do dalszego funkcjonowania szkoły.