Wada serca: serce jednokomorowe
Cel zbiórki: reimplantacja żył wątrobowych w Klinice Uniwersyteckiej w Munster
Termin operacji: II połowa 2016
Forma zbiórki: zbiórka publiczna
Julia, uśmiechnięta, ciepła, pełna radości. Zawsze gotowa nieść pomoc, zwłaszcza zwierzętom – tym chorym, porzuconym, cierpiącym. Dziś jednak również ona potrzebuje wsparcia, Twojej pomocy, bez której marzenia dziewczynki pozostaną tylko marzeniami. Czasu na ich realizację może zabraknąć.
O tym, że ich dziecko urodzi się chore dowiedzieli się w 34 tygodniu ciąży. Diagnoza: niezrównoważony kanał przedsionkowo-komorowy, podwójne odejście obu pni naczyniowych znad prawej komory, zarośnięcie zastawki mitralnej, hipoplazja lewej komory, nieprawidłowe ujście żyły głównej dolnej, nieprawidłowe ujście żył wątrobowych bezpośrednio do prawego przedsionka, lewokardia. Z koszalińskiego szpitala rodzice dziewczynki zostali skierowani do ICZMP w Łodzi, to tam 3 kwietnia 2002 roku przez cesarskie cięcie na świat przyszła Julia. Wada serca z jaką urodziła się dziewczynka jest bardzo skomplikowana, konieczne było etapowe leczenie paliatywne.
Pierwszy zabieg – banding tętnicy płucnej miał miejsce gdy Julia skończyła pierwszy miesiąc życia. Po operacji jedynym problemem był brak apetytu. Rok później odbyła się druga operacja małego serduszka – zespolenie metodą Glenna. Tym razem pobyt w szpitalu przedłużył się, wystąpiło powikłanie, chłonka zbierała się w jamach opłucnowych i konieczny był jej drenaż oraz leczenie farmakologiczne. Trzecia operacja, wykonana metodą Fontana miała miejsce gdy Julka miała 5 lat, przebiegła bez powikłań jednak w jej trakcie nie udało się przeszczepić żył wątrobowych. Julia 10 dni po operacji została wypisana ze szpitala ale saturacja wraz z jej wzrostem i rozwojem zaczęłam spadać. Obecnie waha się między 64 a 75% podczas gdy dzieci po operacji Fontana powinny mieć wysycenie krwi tlenem takie jak człowiek zdrowy 96-100%. Przyczyną takiego spadku saturacji jest właśnie nieprawidłowe ujście żył wątrobowych. Julia wymaga kolejnej operacji serca i wymaga jej pilnie. Zabieg powinien być wykonany już dawno, niestety w ośrodku, w którym dziewczynka jest leczona wielokrotnie z różnych przyczyn termin był przekładany. Rodzice zdecydowali szukać pomocy w innym miejscu. Zabieg zgodził się wykonać prof. Edward Malec w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Koszty leczenia to 35 500 euro, operacja musi odbyć się do końca roku.
Julia słabnie z każdym dniem, nie wiadomo ile czasu jej pozostało, na jak długo wystarczy jej sił. W minionym roku szkolnym Julia ukończyła I klasę gimnazjum, z wyróżnieniem. Niestety pod koniec roku szkolnego z uwagi na zły stan zdrowia nie była już w stanie uczęszczać do szkoły, konieczne było podjęcie bardzo trudnej dla dziewczynki decyzji o nauczaniu indywidualnym. Julia uwielbia kontakt z rówieśnikami, bardzo chętnie uczestniczy w życiu szkoły, niestety jest zbyt słaba by móc do niej chodzić. Czternastolatka marzy by zostać lekarzem weterynarii oraz dalej rozwijać swoją pasję jaką jest śpiew. Tak wiele w życiu chce jeszcze zrobić tymczasem na najprostsze czynności brakuje jej sił. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zgromadzeniu funduszy, dzięki którym Julia otrzyma swoją szansę i wyjedzie na operację, która mamy nadzieję pozwoli jej wrócić do szkoły i realizować marzenia, bo ona mają szansę się spełnić właśnie dzięki Tobie.
Julii można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Julia Kopacz”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 "Julia Kopacz"
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 "Julia Kopacz"
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin
Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowziji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.