Ekspozycja składa się z 18 prac wykonanych w rozmaitych technikach. Tematyka jest standardowa, czyli martwe natury, pejzaże i portrety. Jest to propozycja dla widza, który lubuje się w impresjach naturalistycznych, będących natchnioną refleksją dotyczącą otaczającego nas świata.
Jak twierdzi autorka
prac: „Świat jest taki piękny i pełen tematów, że człowiek chciałby wszystko namalować.” Można więc śmiało uznać, że ekspozycja ma charakter afirmacyjny i ilustruje wrażliwość Nowosadko, której życie musi być nad wyraz szczęśliwe. Koń na biegunach lub akcenty marynistyczne, to tematy na tyle „poruszające”, że doskonale nadają się jako ozdoba do każdego wnętrza, od przedpokoju poczynając, na sypialni kończąc.
„Artystka” malarstwem zainteresowała się cztery lata temu, kiedy dotychczasowe pasje - jak ogrodnictwo i domowe wyszywanki - nie wystarczały. Nowosadko dołączyła do grupy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie pierwsze szlify zdobywała pod okiem Włodzimiery Kolk. Na wystawie można podziwiać prace powstałe już
pod opieką artystyczną Bogusława Niewiadomskiego. Ekspozycja potrwa do 25 lutego.
Wernisaż zainaugurował działalność nowej przestrzeni wystawienniczej w mieście. Prezes zarządu GazoPolu, Magdalena Muszyńska Płaskowicz - znana koszalińska animatorka wydarzeń kulturalnych - podkreśla, że działalność galerii nie będzie ograniczać się wyłącznie do plastyki. - Postanowiliśmy rozwinąć naszą działalność i zachęcić naszych klientów do zainteresowania się sztuką. Będzie to salon wielowymiarowy: samochodowy, poetycki, wystawowy i jest
to koncepcja typu „trzy w jednym”. Wernisaże, będą odbywać się cyklicznie. Chcemy promować artystów regionalnych. To jest nasza propozycja na zbliżenie biznesu do kultury i sztuki.
Zbliżenie tych sfer ludzkiej działalności faktycznie ma miejsce. Przedstawiciele koszalińskiej "bohemy", nie tylko chętnie oddawali się refleksji przy dziełach Nowosadko, ale także cieszyli oko nowymi modelami aut w sąsiedniej sali.
Na 5 marca zaplanowany jest kolejny wernisaż z udziałem „artystek” Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie występy wokalno- poetyckie oraz promocja nowego modelu Fiata Tipo. Wydarzenie odbędzie się pod nośnym hasłem „Baba za kierownicą”.
W zaproszeniu na inaugurację działalności galerii AutoCentrum pojawiło się sformułowanie o promocji sztuki współczesnej. Płaskowicz zapewnia, że w planach jest także współpraca z twórcami profesjonalnymi oraz studentami Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Mają pojawić się także prace z plenerów osieckich, które obecnie odbywają się pd patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków. Czas pokaże, czy w AutoCentrum będziemy mieli okazję obejrzeć prace faktycznie przedstawiające malarstwo, a nie tylko malunki.