Ważny pojedynek

Autor Artur Rutkowski 29 Listopada 2013 godz. 16:25
W najbliższą niedzielę podopieczne Andrzeja Curyla rozegrają kolejny mecz w ramach drugiej ligi kobiet. Rywal - MUKS Bydgoszcz z pewnością będzie bardzo groźny, bowiem podobnie jak koszalinianki mają na swoim koncie komplet zwycięstw.

W miniony czwartek bydgoszczanki po zaciętym meczu pokonały INEA AZS Poznań. Warto dodać, że po pierwszej połowie prowadził AZS 46:42. Po zmianie stron jednak to gospodynie dopięły swego i pewnie wygrały 90:74. Decydująca dla losów tego pojedynku okazała się ostatnia kwarta, w której wygrał MUKS 27:12.

Koszalinianki będą musiały uważać na bardzo skuteczną Martynę Myśków, która zdobyła we wspomnianym wyżej meczu 31 punktów. Po 17 punktów dorzuciły kapitan zespołu, Weronika Papiernik oraz Natalia Gwizdała. Jeden punkt mniej wywalczyła Aleksandra Szymańska.

Ostatni mecz KSKK rozegrał w miniony poniedziałek, kiedy wręcz zdemolował SMS Bydgoszcz 124:42. Już początek wspomnianego meczu był bardzo dobry dla gospodyń, które już po siedmiu minutach gry prowadziły 26:0. Trudno wskazać wyróżniające się zawodniczki, bowiem cały zespół koszalinianek zagrał bardzo dobrze na całej długości parkietu. Najskuteczniejsze okazały się Luiza Staciwa - 19 pkt, Marta Gatz - 15 pkt i Aleksandra Sobajtis - 14 pkt.

Mecz rozpocznie się w najbliższą niedzielę w Bydgoszczy o godzinie 13:00.