Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
kultura

Imprezy w ramach Dni Koszalina

Autor 21 Maj 2013 godz. 11:42
W ramach tegorocznych Dni Koszalina Centrum Kultury 105 przygotowało dla mieszkańców naszego miasta wiele różnych atrakcji. Poniżej przedstawiamy wydarzenia, które będą mieć miejsce dzisiaj. Zapraszamy.

NIEDZIELA – 26 maja

08:00 – 17:00 - Międzynarodowy Bieg Wenedów - Od godzin porannych ulice Koszalina opanowane zostaną przez uczestników XI edycji Międzynarodowego Biegu Wenedów. Podczas imprezy odbędzie się kilkanaście biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny, w którym trasa liczyć będzie 10 km. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego miasta, a liczba uczestników biegu głównego z 2012 roku - 265 osób - robi naprawdę ogromne wrażenie.

Miejsce: Rynek Staromiejski.

15:30 - Marsz dla życia i rodziny - Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego.

Miejsce (start): Kościół pw. św. Wojciecha.

17:00 - "Wytańczmy Rekord" - To już III edycja zorganizowanej akcji tanecznej w samym sercu Koszalina. Od 2011 roku mieszkańcy miasta spotykają się po to, aby wytańczyć kolejny rekord Koszalina w równoczesnym tańcu grupowym. Dotychczasowe rekordy to: 1143 - w roku 2011, oraz 1413 osób - w roku 2012. Podczas imprezy zaprezentują się także najlepsze grupy taneczne z Koszalina.

Miejsce: Rynek Staromiejski.

19:00 - Koncert: Jesteś zawsze w Centrum Kultury - Muzyczny Świat Musicali i Bajek - W repertuarze przeboje ze znanych musicali i bajek m.in. Grease, Skrzypek na dachu, Jesus Christ Superstar, Hair, Piękna i Bestia, Król Lew. Autorka scenariusza i reżyserka koncertu - Dorota Helbik-Słobodzian. Wystąpią zespoły artystyczne CK 105 w Koszalinie.

Miejsce: Amfiteatr.