Fundacja „Misja Medyczna” wspólnie z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt „Aktywność Fizyczna” pod hasłem „Z miłości do aktywności”. Celem projektu jest organizacja cyklu 32 spotkań w miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.
Według zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) dorosły człowiek potrzebuje minimum 30 minut aktywności fizycznej dziennie. U osób, które regularnie ćwiczą – minimum 3 razy w tygodniu zdecydowanie sprawniej funkcjonuje układ odpornościowy i krwionośny, poprawia się wydolność organizmu, dotlenia mózg i komórki ciała oraz poprawia się stan zdrowia psychicznego.
- Warto rozpocząć swoją dzienną aktywność od 10-minutowych ćwiczeń np. zaraz po przebudzeniu– radzi Radosław Janczyk – fizjoterapeuta, ekspert Fundacji „Misja Medyczna” - w ten sposób w ciągu tygodnia można zwiększyć swoją aktywność o ponad godzinę. Intensywność ćwiczeń należy dostosować do stanu zdrowia.
Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi każda aktywność fizyczna, którą podejmujemy w połączniu ze stosowaniem zasad zdrowego odżywiania opisanych w Piramidzie Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.
- Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na mecie „V Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego” w dniu 29 lipca w Dąbkach–informuje Krzysztof Suszek, Przewodniczący Rady Fundacji „Misja Medyczna” –szczególnie zapraszamy do naszego namiotu rodziny z małymi dziećmi oraz kobiety w ciąży. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy zestawy ćwiczeń oraz atrakcyjne nagrody– dodał Krzysztof Suszek.
Fundacja „Misja Medyczna” od samego początku, od 2012 roku, pomaga szpitalom oraz osobom działającym w sektorze ochrony zdrowia rozwijać kompetencje niezbędne w zarządzaniu organizacją oraz personelem. Dba o zrównoważony rozwój szpitali wspierając ich procesy zarządcze, działania komunikacyjne i działania związane z zarządzaniem procesami. Wspiera projekty, rozwój osobisty i zawodowy ratowników medycznych, pracowników ochrony zdrowia.
Aktywnie działa na rzecz promocji zdrowia publicznego poprzez organizację wydarzeń, promujących profilaktykę zdrowotną oraz edukację w zakresie pierwszej pomocy.
Narodowy Program Zdrowia (NPZ) to podstawowy dokument polityki zdrowia publicznego, który wyznacza: cele strategiczne, cele operacyjne, najważniejsze zadania do realizacji na rzecz poprawy zdrowia i związanej z nim jakości życia społeczeństwa. Celem jest zwiększenie świadomości wśród Polaków jak ich zachowania wpływają na zdrowie niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Celem programu jest, aby Polacy prowadzili zdrowszy tryb i mogli jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i pełnym uczestnictwem w pracy, życiu społecznym i rodzinnym.