Film
Ala z mat. inf. - 29 Listopada 2018 godz. 2:37
Dziękujemy za komplement, przysługę czy prezent. A jak często dziękujemy za bezinteresowność innych? 5 grudnia będzie ku temu doskonała okazja, ponieważ tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W ramach święta, Fundacja DKMS zainicjowała akcję #PolakPotrafiDziękować, podczas której każdy z nas będzie mógł docenić wysiłek wolontariuszy pokazując im online, jak bardzo są potrzebni i podziękować za ich pracę. Przyłącz się do akcji zwykłym/niezwykłym DZIĘKUJĘ! Angielskie „thank you”, francuskie „merci”, hiszpańskie „gracias” czy polskie „dziękuję” – słowo, które brzmi inaczej w różnych językach, ale wyraża jedno – naszą wdzięczność wobec innych. A jest za co dziękować! Szacuje się, że około 20 procent Polaków jest zaangażowanych w jakąś formę wolontariatu, świadcząc bezpłatną, bezinteresowną – a często ciężką – pracę na rzecz innych.
#PolakPotrafiDziękować!
Każdy z nas ma powód, by podziękować wolontariuszom, to dzięki ich zaangażowaniu i codziennej pracy udaje się czynić cuda. Tym, co nimi kieruje, jest wiara, że to, co dajemy innym bezinteresownie, powróci do nas ze zdwojoną mocą! Akcja #PolakPotrafiDziękowac zainicjowana przez Fundację DKMS powstała na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl. Na tej stronie zbierane są środki na wyjątkowe projekty a #PolakPotrafiDziękowac to właśnie jeden z takich projektów, jego niepowtarzalność polega na tym, że zamiast pieniędzy zbierane są podziękowania dla wolontariuszy, którzy 5 grudnia obchodzić będą swoje święto. Celem akcji jest zaangażowanie jak największej liczby osób i zgromadzenie 50 000 unikalnych podziękowań - właśnie tylu wolontariuszy wsparło działania Fundacji DKMS w ciągu 10 lat jej istnienia. Liczba ta jest symboliczna, w porównaniu do liczby organizacji, które na co dzień napędzane są wielkimi sercami wolontariuszy. W całej Polsce takich organizacji są setki, wolontariuszy - tysiące, a beneficjentów tej pomocy - miliony. W ramach akcji, na portalu PolakPotrafi.pl powstała specjalna strona: www.polakpotrafi.pl/dzienwolontariusza, na której każdy może napisać kilka miłych słów wolontariuszom.
Słowo dziękuję nic nie kosztuje
Wolontariusze Fundacji DKMS pomagają znajdować zgodnych Dawców szpiku i komórek macierzystych dla osób, dla których przeszczepienie to jedyna szansa na życie. A znalezienie “bliźniaka genetycznego” to przysłowiowe szukanie igły w stogu siana – w najlepszym przypadku szanse wynoszą 1: 20 000. A potencjalnie każdy z nas może kiedyś potrzebować ich pomocy. Fundacja DKMS postanowiła sprawić, by przekazanie takiego podziękowania było niezwykle proste. Do udziału w akcji zapraszane są też inne organizacje, które dzięki ludziom dobrej woli mogą realizować swoją misję. Podziękowania dla wolontariuszy nagrali już pracownicy DKMS, ale również pacjenci, którzy bezinteresownej pracy wolontariuszy zawdzięczają często najważniejszy dar – życie. Słowo „dziękuję” nic nie kosztuje, a pokaże wolontariuszom, że ich codzienna praca jest potrzebna - nam wszystkim. Przyłącz się do #PolakPotrafiDziekowac.
50 000 podziękowań!
Fundacja DKMS w czasie 10 lat działalności w Polsce, zarejestrowała ponad 1,4 mln Dawców szpiku i komórek macierzystych, którzy podarowali prawie 6 tys. szans na życie. Za tymi liczbami stoją ludzie, którzy swoją systematyczną pracą powodują, że idea dawstwa szpiku jest krzewiona w społeczeństwie, a dzięki temu dla chorych pojawia się szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego. Bez tego ogromnego, bezinteresownego zaangażowania ludzi, nie byłoby to możliwe.
W ramach akcji #PolakPotrafiDziekowac chcemy zebrać 50 000 podziękowań. Liczba 50 000 ma dla nas wielkie znaczenia. Właśnie tylu wolontariuszy wsparło działania Fundacji DKMS w ciągu 10 lat naszej działalności. Chcemy, aby w swoje święto wolontariusze z całej Polski usłyszeli wielkie DZIĘKUJĘ od nas wszystkich! Do naszych podziękowań przyłączyli się już pacjenci, którzy żyją dzięki wytrwałej pracy wolontariuszy, pomagających nam każdego dnia w rejestrowaniu nowych, potencjalnych Dawców szpiku. Do akcji przyłączyły się także inne organizacje, które wolontariuszom zawdzięczają tak dużo, jak my. Jesteśmy pewni, że Polacy nie tylko umieją pomagać, ale i za tę pomoc dziękować - i zrobią to najlepiej, jak potrafią! Za co my, jako Fundacja DKMS, chcemy Wam drodzy Wolontariusze podziękować? Za to, że po prostu jesteście! Dziękujemy!
– Bowkiewicz, Prezes Fundacji DKMS.
Na stronie https://polakpotrafi.pl/dzienwolontariusza każdy może zamieścić swoje podziękowanie. Akcja trwa do 5 grudnia 2018 roku. Pacjenci i Fundacja DKMS dziękują wolontariuszom