AZS rozbił Trefl

Autor Artur Rutkowski 1 Lutego 2015 godz. 20:10
Znakomite spotkanie rozegrali koszykarze AZS-u Koszalin. W spotkaniu wyjazdowym akademicy nie dali najmniejszych szans Treflowi Sopot pokonując swoich przeciwników różnicą 29 punktów - 90:61. Po raz kolejny najskuteczniejsi byli Szymon Szewczyk (21 pkt) i Qyntel Woods 17 punktów.

W pierwszych minutach pojedynku akademicy wyprowadzili sobie osiem punktów przewagi 13:5. Następnie podopieczni Igora Milicić'a zdołali utrzymać wywalczoną przewagę. Po pierwszej ćwiartce AZS wygrywał 24:17.

Następne dziesięć minut były jeszcze lepsze w wykonaniu koszalinian, a w szczególności Szymona Szewczyka, który zdobył w tej kwarcie, aż 13 punktów.  Na długą przerwę akademicy schodzi z prowadzeniem 49:33.

Po zmianie stron Trefl starał się odrabiać straty. Jednak w kolejnych minutach seria 16:0 ze strony AZS-u doprowadziła do powiększenia przewagi do 32 punktów. W barwach koszalinian szansę otrzymał pozyskany w ostatnich dniach Iwan Radenović, który zdobył sześć punktów.

Sopocianie w ostatniej odsłonie początkowo zdołali nieco zmniejszyć straty. Jednak ostatnie słowo należało do zawodników z Pomorza Środkowego, którzy ostatecznie w pełni zasłużenie wygrali 90:61.