Niespodziewana klęska

Autor Artur Rutkowski 10 Stycznia 2015 godz. 19:44
ENERGA AZS po sześciu kolejnych zwycięstwach przegrała ligowe spotkanie. Katem koszalinianek niespodziewanie okazał się zespół KRP Jelenia Góra. Niemal przez całe spotkanie podopieczne Edwarda Jankowskiego goniły wynik, ale w końcówce zdecydowanie lepiej poradziły sobie rywalki, które w pełni zasłużenie wygrały 22:29.

Początek spotkania nie był udany dla akademiczek, które jednak jako pierwsze prowadziły w meczu z KPR-em.  Gospodynie spotkania po czterech minutach wygrywały 1:3.  Następnie koszalinianki zbliżyły się do rywalek po wykorzystanym rzucie karnym przez Karolinę Kalską (3:4).

Kolejne minuty były, również udane dla podopiecznych Edwarda Jankowskiego, które po 14 minutach wygrywały 8:7, po rzucie Sylwii Matuszczyk.  Niestety w kolejnych minutach to gospodynie przejęły inicjatywę, w efekcie objęły ponownie prowadzenie. Na sześć minut przed przerwą na tablicy wyników widniał wynik 9:12 dla KPR-u.

Tuż przed zmianą stron zdecydowanie do ataku ruszyły szczypiornistki ENERGII AZS, które po trafieniu Joanny Chmiel na przerwę schodziły ze stratą jednej bramki 14:15.

W 33 minucie koszalinianki po bramce Pauliny Muchockiej doprowadziły do wyrównania. Kilka chwil później była zawodniczka koszalińskiej drużyny Marta Dąbrowska dała KPR-owi prowadzenie 18:16.

Akademiczki grały ambitnie jednak, w tym spotkaniu jeleniogórzanki grały niezwykle skutecznie i kwadrans przed końcem wygrywały już różnicą trzech bramek (17:20).

Dziewięć minut przed końcem Aleksandra Kobyłecka zmniejszyła straty do jednej bramki. Jednak w końcówce zdecydowanie lepiej radziły sobie zawodniczki KPR-u, które ostatecznie wygrały w pełni zasłużenie 22:29.

W następnej kolejce ENERGA AZS podejmować będzie zespół mistrza Polski - MKS Selgros Lublin.