Podczas pierwszego spotkania bardzo pozytywnie zaskoczyło nas duże zainteresowanie. - Radosław Wojciechowski, jeden z organizatorów Sparkcampu. - W spotkaniu wzięło udział 120 osób, które wysłuchały ciekawych prelekcji i aktywnie uczestniczyły w tzw.
networkingu, czyli luźnych, nieformalnych rozmowach na tematy związane z branżą.
Forma samych spotkań przypomina nieco konferencję naukową, jednak głównym założeniem organizatorów jest konsolidacja całego środowiska informatycznego i twórców nowych technologii w Koszalinie. Do tej pory przedsiębiorcy, czy wykwalifikowani pracownicy dużych firm z branży IT nie mieli tak dogodnych warunków do wymiany myśli, czy poszerzenia horyzontów.
Przypominamy, że udział w spotkaniach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Warto zarejestrować się wcześniej przez stronę internetową , gdyż nie tylko ułatwi to organizację całego wieczoru, ale zarejestrowani otrzymają także darmowy złoty napój, który jak wiadomo, ułatwia niekiedy nawiązanie kontaktów.
Każde spotkanie sparkcampowe rozpoczynają wykłady zaproszonych prelegentów. Póki co organizatorzy zdradzili jedno nazwisko, tłumaczą to tym, że chcą „podgrzewać” atmosferę. W ubiegłym miesiącu odbyły się cztery prelekcje zarówno z zakresu internetu, social media, techniki i technologii, jak i biznesu.
W listopadzie swój wykład pt. „Scrum i Kanban okiem QA” przedstawi Piotr Gackowski. Tester - wikipedysta. W testowaniu od 2008. Pracował w projektach dla m. in. Adobe, Nokii oraz innych producentów telefonów. Szkolił oraz zarządzał testerami na trzech kontynentach. Od 2012 pracuje w zespole Wikia.com najpierw w Mobile, następnie w dziale reklam. Prywatnie administrator Polskiej Wikipedii oraz projektu Wikidata.
Nazwiska kolejnych prelegentów poznamy w najbliższym czasie.