Derby dla koszalinianek

Autor Artur Rutkowski 8 Listopada 2014 godz. 18:16
Po niezwykle wyrównanym spotkaniu akademiczki odniosły czwarte zwycięstw z rzędu. Kolejna ofiarą ENERGII AZS została szczecińska Pogoń, która przegrała w Koszalinie 26:23. Najlepszą zawodniczkom meczu została Paulina Muchocka.

Pierwsze trafienie padło po rzucie karnym podyktowanym za faul na Aleksandrze Kobyłeckiej, autorką bramki była Karolina Kalska. Następny gol padł, również po rzucie Kalskiej z rzutu karnego. W piątej minucie Agata Cebula zdobyła kontaktową bramkę, ta sama zawodniczka w dziesiątej minucie doprowadziła do wyrównania 3:3.

W kolejnych minutach gra toczyła się bramka za bramkę, zaś w 15 minucie Królikowska wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie 5:7. Podopieczne Reidara Moistada straty odrobiły w ekspresowym tempie, a w 25 minucie Kalska dała ENERDZE AZS prowadzenie 11:9. Niestety kolejne minuty należały do szczecinianek, które w 29 minucie objęły dwubramkowe prowadzenie. Natomiast wynik pierwszej połowy rzutem z rzutu karnego ustaliła Kalska. Do przerwy ENERGA AZS przegrywała 12:13.

Druga część spotkania rozpoczęła się doskonale dla Pogoni Baltica, Stachowska powiększyła prowadzenie do dwóch bramek.  Ambitnie grające gospodynie nie dawały za wygraną i już w 35 minucie Aleksandra Kobyłecka doprowadziła do stanu 15:15. Od 37 minuty mieliśmy okazję podziwiać w bramkach Płaczek i Kowalczyk, które doprowadziły do sytuacji, że przez pięć minut nie padła żadna bramka.

W kolejnych minutach byliśmy świadkami niesamowitych emocji, a wynik co chwilę ulegał zmianie, raz prowadziły akademiczki, a za chwilę musiały gonić wynik. Następnie Pogoń wyszła na trzy bramkowe prowadzenie, po rzucie Agaty Cebuli na 10 minut przed końcem.

Ambitnie grające gospodynie nie odpuszczały i już w 55 minucie Karolina Kalska wyrównała stan rywalizacji, a chwilę później Aleksandra Kobyłecka dała prowadzenie akademiczkom 23:22. Jednak to nie zadowalało akademiczek i już w 56 minucie Joanna Załoga podwyższyła prowadzenie do dwóch bramek.

W końcówce spotkania rekordowa publiczność (2620 ustanowiony dzisiaj rekord widzów na meczu ENERGII AZS) stała z miejsc i na stojąco oglądała poczynania koszalinianek do końcowej syreny. Ostatecznie ENERGA AZS wygrała w pełni zasłużenie 26:23.

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (12:13)

ENERGA AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 11, Kobyłecka 6, Muchocka 4, Załoga 3, Matuszczyk 2, Chmiel, Błaszczyk, Balle, Manoila,

Pogoń Baltica: Płaczek, Sziwierska - Cebula 7, Stachowska 5, Królikowska 2, Zimny 2, Zawistowska 2, Stasiak 2, Fornalik 1, Jaszczuk 1, Sabała 1,Głowińska,