Chociaż jubileusze pożycia małżeńskiego nie należą w koszalińskim USC do rzadkości, ten był wyjątkowy. Przysięgę małżeńską odnowił Ryszard Tarnowski jeden z bardziej znanych i popularnych w mieście radnych. Salę ślubów szczelnie wypełnili politycy, rodzina i przyjaciele jubilatów, a także zwykli mieszkańcy Koszalina. Uroczystość uświetnił chór „Lechici”
Jubilat, Pan Ryszard urodził się w 4 kwietnia 1941 r. w miejscowości Susiec na Roztoczu Lubelskim. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz oficerskiej Szkoły Łączności w Zegrzu. Posiada dyplom inż mgr elektroniki i mgr ekonomii transportu. Przez prawie 33 lata służył w wojsku, pełniąc wiele odpowiedzialnych funkcji dowódczych, sztabowych i logistycznych. W stan spoczynku przeszedł w 1991 r. w stopniu pułkownika.
Nieprzerwanie od 1998 r. zasiada w Radzie Miejskiej w Koszalinie. Od początku należy do bardzo aktywnych przedstawicieli lokalnego samorządu. W pracach rady m.in przewodniczył Komisji Rewizyjnej, Mieszkaniowej Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, a od 2006 r. przewodniczy Komisji Kultury.
Jego bogata działalność samorządowa nieprzerwanie związana jest z pracą społeczną. Jest prezesem Okręgu Środkowopomorskiego Związku Piłsudczyków w Koszalinie, członkiem Zarządu Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych, członkiem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 8 Dywizji, a także Związku Emerytów i Rencistów.
Wyróżniony wieloma odznaczeniami wśród nich są : Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka "Gryfa Zachodniopomorskiego", Złoty Medal "Za zasługi dla obronności kraju" oraz medalami "Za zasługi dla Koszalin" i Województwa koszalińskiego".
Jego hobby to historia wojskowości, kultura i działka rekreacyjna. Od wielu lat pływa i biega zachowując mimo upływu lat bardzo dobrą kondycję fizyczną.
Sam mówi z uśmiechem, że nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie rodzina.
50 lat temu dostał od losu wspaniały prezent - żonę Janinę w domu zwaną Żanetą, która jest nadal zauroczony - jak kiedyś przed 50 lat- gdy postanowili się pobrać.
Ślub zawarli w 1964 r. w małym lubelskim miasteczku Tyszowice. Tam poznali się chodząc do liceum ogólnokształcącego. W 1965 r. zamieszkali w Koszalinie. Pokochali to miasto i już zapewne do końca swoich dni go nie opuszczą. Pani Janina w Koszalinie pojęła pracę w dziale socjalnym Bałtyckiej Brygady Ochrony Pogranicza z wojskiem była związana aż do emerytury.
W Koszalinie urodziły się ich dzieci: syn i córka, a także wnuczęta- Ola, Maksymilian i Marcel.
Gratulujemy!