Szczypiorniści pokonali SMS

Autor Artur Rutkowski 4 Października 2014 godz. 18:36
Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin wygrali kolejny mecz w drugiej lidze. Podopieczni Piotra Stasiuka pokonali SMS II Gdańsk 26:23. Była to już trzecia ligowa wygrana w obecnym sezonie.

Początek meczu należał do zawodników z Trójmiasta, którzy po pięciu minutach prowadzili 1:3. Następnie bramki Piotra Prudzienicy i Piotra Goeriga doprowadziły do remisu 4:4.

Gwardii udało się odskoczyć w 20 minucie na dwie bramki po trafieniu Macieja Kamińskiego było 9:7. W końcówce pierwszej połowy koszalinianie nie oddali wypracowanego. Do przerwy 13:11 dla zawodników z Koszalina.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z wiarą w końcowy sukces i po 40 minutach gry było już 15:15. Następnie rozdrażnieni zawodnicy z Pomorza Środkowego zdobyli w krótkim czasie trzy bramki, a ich autorami byli Prudzienica, Tołłoczko i Czaplicki.

W 47 minucie Gwardia prowadziła już różnicą pięciu goli. Następnie SMS zdołał zmniejszyć straty do trzech bramek. Ostatecznie Gwardia wygrała 26:23.

Gwardia wystąpiła w następującym składzie:

Gryzio, Bugaj - Ludian 3, Kamiński 2, Szpak, Brzeziński 3, Tołłoczko 3, Czerwiński 1, Czaplicki 1, Prudzienica 6, Urbański, Goerig, Radosz, Mariusz

Szczypiorniści Gwardii Koszalin przegrali w meczu na szczycie II ligi z MKS-em Grudziądz 21:25. Gospodarze spotkania mimo porażki zaprezentowali się z dobrej strony na tle aspirującego do awansu przeciwnika. Przed meczem odbyło się szczególne pożegnanie byłego już szkoleniowca Gwardii Koszalin Mariusza Wnuka, którego oficjalnie zastąpił Piotr Stasiuk.   Podczas pierwszej połowy pojedynek toczony był w bardzo dobrym tempie, a w roli głównej byli bramkarze, którzy pokazywali, że są w wysokiej formie. Decydująca dla losów tej części gry była akcja z 22 minuty, wówczas Maciej Kamiński zdobył gola dającego dwie bramki przewagi - 9:7. Dwubramkowe prowadzenie Gwardziści dowieźli do przerwy (red. 10:8).   Po zmianie stron MKS Grudziądz udowodnił, że stać go na awans do wyższej klasy rozgrywkowej i w bardzo krótkim czasie objął prowadzenie. Ostatecznie Gwardia poległa 21:25.    Warto dodać, że była to pierwsza ligowa porażka w roli szkoleniowca Piotra Stasiuka, który prowadził w sobotę 27 września gwardzistów w czwartym już spotkaniu.