Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie kontrolowali jazdę i stan trzeźwości w rejonie ul. Orląt Lwowskich. W ramach działań zatrzymano m.in. 23-letniego koszalinianina, który nie miał wymaganych uprawnień. Ponadto mężczyzna był pod wpływem narkotyków oraz okazało się, że jest poszukiwany. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do koszalińskiej komendy.
Łącznie w ciągu kilku godzin policjanci obserwując kierowców poruszających się po ulicach Koszalina ujawnili ok. 60 wykroczeń. W wyniku przeprowadzonych działań nałożono łącznie 29 mandatów. W gronie ukaranych kierowców znalazło się 4 piratów drogowych, którzy rozpędzili swoje auta do niedozwolonej prędkości i mknęli głównymi ulicami miasta. Za niezapięte pasy
funkcjonariusze ukarali 15 kierujących, a 10 osób otrzymało mandat za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Policjanci zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny aut.
Mundurowych można było spotkać również przy DK nr 11. Kierowcy poddawani kontrolom na wybranym odcinku drogi byli zdyscyplinowani. Większość z nich poruszała się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedynie kilkoro z nich zostało ukaranych mandatem za popełnione
wykroczenia, tj. nadmierna prędkość, brak zapiętych pasów czy brak włączonych świateł.
Policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili najmłodszych z Przedszkola nr 22 i pierwszoklasistów z Szkoły Podstawowej nr 4. Mundurowi poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto zapoznawali dzieci z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć uczyli najmłodszych również zasad, których trzeba przestrzegać poruszając się drogą do szkoły czy domu.
Funkcjonariusze poruszyli także temat znajomości numerów alarmowych. Podczas spotkania dzieci poznały i utrwaliły wspomniane numery, a policjanci omówili konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego wykorzystania. Najmłodsi dowiedzieli się w jaki sposób wzywać pomoc, a także jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w miejscach wypadków.
Mundurowi z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii koszalińskiej komendy odwiedzili wszystkich uczniów klas I Gimnazjum nr 11. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności karnej. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z odpowiedzialnością za
ich zachowanie. Policjanci wyjaśnili gimnazjalistom definicję czynu karalnego, a także wytłumaczyli czym różni się on od przestępstwa. Ponadto mundurowi przedstawili zasady na jakich odpowiada za wspomniane zachowanie osoba, która nie ukończyła 18 lat. Fakt, że gimnazjaliści w rozumieniu prawa nie są pełnoletni, nie stoi w sprzeczności z tym, że mogą być pociągnięci do odpowiedzialności karnej za swoje zabronione prawem zachowanie. Funkcjonariusze przedstawili również różne aspekty demoralizacji nieletnich i podkreślili, że ich obecne zachowanie może wpłynąć na dorosłe życie.