Wygrywają w Szczecinie

Autor Patryk Pietrzala 14 Września 2014 godz. 14:41
Koszykarze AZS Koszalin wygrali wszystkie mecze podczas Memoriału Romana Wysockiego i zajęli pierwsze miejsce. Nagrodę dla MVP turnieju otrzymał Qyntel Woods. Akademicy pokonali w ostatnim spotkaniu Spójnię Stargard 97:84.

Podopieczni Igora Milicicia pokazali się z dobrej strony we wszystkich trzech spotkaniach. W piątek Akademicy pokonali Polpharmę Starogard Gdański po świetnej czwartej kwarcie. Dzień później łupem koszalińskich koszykarzy padła wygrana z gospodarzami – King Wilkami Morskimi Szczecin, które nie wytrzymały tempa narzuconego przez graczy AZS w drugiej połowie. Warto także dodać, że w dwóch pierwszych spotkaniach Qyntel Woods zdobył 37 punktów.

W niedzielę podopieczni trenera Milicicia podejmowali Spójnię Stargard Szczeciński, czyli doświadczoną drużynę z pierwszej ligi. Akademicy męczyli się przez pierwsze dwadzieścia minut, by tradycyjnie podkręcić tempo w drugiej połowie i odskoczyć swoim rywalom. W tym meczu prym wiedli Polacy – Szymon Łukasiak zdobył 19 punktów, a Piotr Dąbrowski dołożył 17 „oczek”.

Koszalinianie wygrali wszystkie trzy spotkania i zajęli pierwsze miejsce w szczecińskim turnieju. Nagrodę dla MVP otrzymał Qyntel Woods, który zagrał tylko w dwóch spotkaniach. Sztab szkoleniowy AZS dał odpocząć amerykańskiemu skrzydłowemu.

Punkty dla AZS: Łukasiak 19, Dąbrowski 17, Vrbanc 16, Swanson 15, Mielczarek 8 (7 zbiórek), Pacocha 8 (12 asyst), Sherman 7, Stelmach 5, Kadej 2, Austin 0.