Lekkoatleci z medalami

Autor Artur Rutkowski / fot. fb Bałtyk Koszalin - Klub Lekkoatletyczny 3 Września 2014 godz. 6:35
W ostatni piątek sierpnia zawodnicy koszalińskiego Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk uczestniczyli w wojewódzkich mistrzostwach młodzików. Młodzi sportowcy z naszego miasta wywalczyli w Szczecinie pięć medali, w tym dwa brązowe.

Arkadiusz Drężek, pierwszy z medali wywalczył w biegu na 100 metrów z czasem 12,27 sekund, a drugi w biegu na 300 metrów z czasem 41,64 sek.

Jedyny złoty medal wywalczył Michał Sidełko w rzucie oszczepem (600 g), z rekordem życiowym 46,44 metrów. Znakomicie w zawodach zaprezentował się, również Sebastian Szymański, który w tych samych zawodach, co Sidełko stanął na najniższym stopniu podium. Ponadto dwa brązowe krążki wywalczył Ostatnim z reprezentantów klubu Bałtyk, który walczył medal był Jakub Wróbel, który w biegu na tysiąc metrów uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2 min 50,02 sekundy.

Oprócz wyżej wspomnianych lekkoatletów z naszego miasta startowali inni zawodnicy. W biegu na 600 metrów Szymon Pawłowski i Adam Kasprowicz poprawili swoje rekordy życiowe, pierwszy uzyskał czas 1.29,80 min, a drugi 1.43,87 min. Natomiast z trasą 1000 m zmierzył się Paweł Kozak, który uzyskał czas 3.26,85 m.

Warto wspomnieć, że równocześnie odbył się mityng juniorów. Z Koszalina startowali w zawodach: Kamil Teofilak w biegu na 800 m uzyskał czas 2.05,60 min. i jest to jego rekord życiowy, zaś Piotr Zdziński posłał oszczep (700 g) na odległość 40,85 m.

W sobotę 16 sierpnia odbył się "Cross Góry Chełmskiej", który w tym roku startował na koszalińskiej giełdzie. Pogoda nie rozpieszczała biegaczy podczas całego pięciokilometrowego biegu padał deszcz. Jednak niesprzyjająca aura nie przeszkodziła, najszybszym koszalińskim zawodnikom stanąć na podium. Na mecie jako pierwszy zameldował się Dawid Teofilak, tuż za nim wbiegł Mateusz Witkowski, a podium uzupełnił Maciej Tomaszewski.

Teofilak siódmy w Polsce

Artur Rutkowski / fot. dulny foto - 3 Kwietnia 2014 godz. 23:35
W sobotę 29 marca w Kołczewie k. Międzyzdrojów odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Juniorów i Juniorów Młodszych. Na zawodach wystartowało dwóch reprezentantów Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin, którzy spisali się bardzo dobrze. Siódme miejsce na dystansie 5000 metrów zajął Kamil Teofilak z czasem 16 minut i 56 sekund. Wynik koszalinianina należy uznać za duży sukces. W zawodach wystartowało 52 najlepszych zawodników z całego kraju. Najlepszy okazał się Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który uzyskał czas 16 minut i 16 sekund, drugi był Dariusz Boratyński (SS MKS Parasol Wrocław), który do zwycięzcy tracił zaledwie trzy sekundy, zaś podium uzupełnił Radosław Jankowski (MLKS Baszta Bytów), który uzyskał czas 16 minut i 34 sekund.   Natomiast drugi z zawodników Bałtyku, Paweł Pruchniewski startował na dystansie 3000 metrów i zajął 30 miejsce w stawce 64 zawodników. W tej kategorii wygrał Sławomir Kuc z UMLKS PEGAZ Opoczno z czasem 8 minut i 50 sekund, tuż za nim z czasem 8 minut i 52 sekund uplasował się Damian Rudnik z Chojniczanki Chojnice, najniższy stopień podium przypadł Michałowi Ruzmys z Agros Żary, który uzyskał czas 8 minut i 54 sekund