Teofilak siódmy w Polsce

Autor Artur Rutkowski / fot. dulny foto 3 Kwietnia 2014 godz. 23:35
W sobotę 29 marca w Kołczewie k. Międzyzdrojów odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Juniorów i Juniorów Młodszych. Na zawodach wystartowało dwóch reprezentantów Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin, którzy spisali się bardzo dobrze.

Siódme miejsce na dystansie 5000 metrów zajął Kamil Teofilak z czasem 16 minut i 56 sekund. Wynik koszalinianina należy uznać za duży sukces. W zawodach wystartowało 52 najlepszych zawodników z całego kraju. Najlepszy okazał się Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który uzyskał czas 16 minut i 16 sekund, drugi był Dariusz Boratyński (SS MKS Parasol Wrocław), który do zwycięzcy tracił zaledwie trzy sekundy, zaś podium uzupełnił Radosław Jankowski (MLKS Baszta Bytów), który uzyskał czas 16 minut i 34 sekund.

Natomiast drugi z zawodników Bałtyku, Paweł Pruchniewski startował na dystansie 3000 metrów i zajął 30 miejsce w stawce 64 zawodników. W tej kategorii wygrał Sławomir Kuc z UMLKS PEGAZ Opoczno z czasem 8 minut i 50 sekund, tuż za nim z czasem 8 minut i 52 sekund uplasował się Damian Rudnik z Chojniczanki Chojnice, najniższy stopień podium przypadł Michałowi Ruzmys z Agros Żary, który uzyskał czas 8 minut i 54 sekund

Lekkoatleci z Bałtyku Koszalin w minioną niedzielę w Złocieńcu rozpoczęli sezon startując w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego UKS i MKS. Znakomicie spisał się w zawodach Kamil Teofila, który poprawiając swój czas życiowy triumfował w biegu na 1000 metrów. Wspomniany zawodnik od teraz może pochwalić się znakomitym czasem 2 minut, 36 sekund i 50 setnych sekundy. Ponadto udane starty zaliczyli inni zawodnicy z KL Bałtyk Koszalin. W rzucie oszczepem juniorów młodszych (700 g) Sebastian Szymański zajął szóste miejsce – 40,89 m. Julia Tarasewicz uzyskała szósty czas w rywalizacji młodziczek w biegu na 100 m – 13,83 s. Adam Kasprowicz był dziesiąty wśród młodzików na 1000 m – 3.00,89 min.   Już 2 maja koszalinianie wystartują w kolejnych zawodach, tym razem  w Mityngu Otwarcia Sezonu KL Iskra Białogard (Stadion Miejski w Białogardzie, godz. 16).

Lekkoatleci z medalami

Artur Rutkowski / fot. fb Bałtyk Koszalin - Klub Lekkoatletyczny - 3 Września 2014 godz. 6:35
W ostatni piątek sierpnia zawodnicy koszalińskiego Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk uczestniczyli w wojewódzkich mistrzostwach młodzików. Młodzi sportowcy z naszego miasta wywalczyli w Szczecinie pięć medali, w tym dwa brązowe. Arkadiusz Drężek, pierwszy z medali wywalczył w biegu na 100 metrów z czasem 12,27 sekund, a drugi w biegu na 300 metrów z czasem 41,64 sek.    Jedyny złoty medal wywalczył Michał Sidełko w rzucie oszczepem (600 g), z rekordem życiowym 46,44 metrów. Znakomicie w zawodach zaprezentował się, również Sebastian Szymański, który w tych samych zawodach, co Sidełko stanął na najniższym stopniu podium. Ponadto dwa brązowe krążki wywalczył Ostatnim z reprezentantów klubu Bałtyk, który walczył medal był Jakub Wróbel, który w biegu na tysiąc metrów uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2 min 50,02 sekundy.    Oprócz wyżej wspomnianych lekkoatletów z naszego miasta startowali inni zawodnicy. W biegu na 600 metrów Szymon Pawłowski i Adam Kasprowicz poprawili swoje rekordy życiowe, pierwszy uzyskał czas 1.29,80 min, a drugi 1.43,87 min. Natomiast z trasą 1000 m zmierzył się Paweł Kozak, który uzyskał czas 3.26,85 m.   Warto wspomnieć, że równocześnie odbył się mityng juniorów. Z Koszalina startowali w zawodach: Kamil Teofilak w biegu na 800 m uzyskał czas 2.05,60 min. i jest to jego rekord życiowy, zaś Piotr Zdziński posłał oszczep (700 g) na odległość 40,85 m.

Hołub w mistrzowskiej formie

Artur Rutkowski / fot. fb M.Hołub - 22 Lipca 2013 godz. 11:00
Kolejny znakomity wynik reprezentantki Klubu Lekkiej Atletyki Bałtyk Koszalin - Małgorzaty Hołub, która wywalczyła srebrny medal 89 Mistrzostw Polski seniorów. Lepsza od koszalinianki okazała się jedynie Justyna Święty. Kibice w Toruniu byli świadkami pięknej walki M. Hołub i J. Święty na finałowych metrach w biegu na 400 metrów. Lepsza okazała się reprezentująca klub AZS AWF Katowice, która uzyskała czas 53,06 sek., natomiast biegaczka z naszego miasta uzyskała czas 53,34 sek. Małgorzata Hołub razem z Justyną Święty to reprezentantki Polski w sztafecie 4x400m.Dodajmy, że jest to kolejny znakomity występ naszej biegaczki, która nie tak dawno wywalczyła złoto w sztafecie 4 x 400 metrów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.   Warte podkreślenia jest to, że zawodniczka na każdych zawodach na rozgrzewce oraz po biegu ubiera koszulkę z logo Koszalin Pełnia Życia89. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce Toruń 2013 WYNIKI-KOBIETY400 m1. Justyna Święty (AZS AWF Katowice) 53,062. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) 53,343. Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) 53,67