Izmir zdobyty

Autor Patryk Pietrzala / fot. tkkf.koszalin.pl 2 Września 2014 godz. 16:09
Koszalinianie wrócili z Mistrzostw Europy z dwoma medalami. Złoto przywiózł niezawodny Jerzy Krauze, a brązowy medal wywalczył Tadeusz Miąsek.

To było niezwykle pracowite lato dla sportowców z koszalińskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Wiele wyjazdów na wyścigi lub zawody musiały zabrać reprezentantom naszego miasta sporo energii, jednak ci wciąż zaskakują swoją formą i dyspozycją. W Izmirze, na Mistrzostwach Europy, nie zawiódł najbardziej utytułowany zawodnik, czyli Jerzy Krauze, który zdobył złoty medal.

Koszalinianin startował w swojej ulubionej konkurencji, czyli w dziesięcioboju. Krauze był w życiowej formie i zajął złoty medal, ustanawiając tym samym rekord Polski w kategorii M-50 (7,039 pkt). Brązowy medal z Izmiru przywiózł Tadeusz Miąsek, który również startował w dziesięcioboju, ale w kategorii M-65 (4,141 pkt).

Wysokie miejsce zajęła Lucyna Bogacka. Koszalinianka uplasowała się na VI miejscu (3:02.61) na dystansie 800 metrów. Arkadiusz Kozak – jeden z najlepszych biegaczy z naszego miasta zajął VII pozycję w biegu na dystansie 5000 metrów (16:41.21). Kolejna impreza mistrzowska odbędzie się w Toruniu , w 2015 roku. Będą to Halowe Mistrzostwa Europy, na których wystartuje kilku reprezentantów koszalińskiego TKKF.