TRIO Basket: Poznań górą!

Autor Patryk Pietrzala / fot. Artur Rutkowski 24 Sierpnia 2014 godz. 16:58
Ponad 150 uczestników wzięło udział w IV edycji Turnieju Koszykówki Ulicznej TRIO Basket. Główną nagrodę zgarnęła poznańska ekipa „Ślady zębów na kaszance”.

Każda edycja TRIO Basket była wyjątkowa. Podobnie było i tym razem. Na Sportową Dolinę przybyły tłumy zawodników oraz kibiców. Spośród czterdziestu drużyn najlepsza okazała się ekipa „Ślady zębów na kaszance”. Poznaniacy pokonali w finale (11:9) reprezentantów gospodarzy, zespół „Ijo Ijo”. MVP Turnieju wybrano Michała Szydłowskiego, który oprócz pamiątkowego pucharu otrzymał także zegarek firmy Festina oraz tablet. Warto także dodać, że pierwszy raz w historii turnieju TRIO Basket zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną, a dokładnie 1000 złotych (drugie miejsce 600 złotych). Trzecie miejsce zajęli – „Wiik Wiik”. Zeszłoroczni zwycięzcy pokonali ekipę „Wujaszkowie”.Nagrodę dla najbardziej walecznego zawodnika dostał Cyprian Kania (Wiik Wiik).

TRIO Basket to nie tylko koszykówka, to także występy artystyczne. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców naszego miasta wiele niespodzianek. Swój pokaz dał Mirosław Śleziak, a nieco później po raz kolejny przed szerszą publicznością zaprezentowały się cheerleaders Pasja AZS Koszalin. Po wielkim finale, około godziny 20:00 na specjalnie przygotowaną scenę wkroczyli artyści – B.A.D. Wraz z Liściem i Neile. Następnie Te – Tris z Pogzem, a jako ostatni zagrał VNM.

Podobnie jak w roku ubiegłym, odbyły się także konkursy: wsadów i rzutów za trzy. Najbardziej efektowne dunki pokazał Tytus Gorczyca (Janusze), który zdobył uznanie Qyntela Woodsa, Szymona Szewczyka oraz Tomasza Sobieraja – sędziów konkursu wsadów. Najlepszym strzelcem z dystansu został Paweł Baryła (Wujaszkowie).

Na trybunach Sportowej Doliny pojawili się koszykarze AZS. Na mecze finałowe przyszła także delegacja reprezentacji Polski: Szymon Szewczyk, Adam Waczyński, Przemysław Zamojski oraz Kamil Łączyński. Główne nagrody wręczali: Igor Milicić – trener AZS Koszalin, Tomasz Sobieraj – zastępca prezydenta oraz Jacek Jakubowski – prezes Polskiej Ligi Koszykówki.

Zawodnicy Betomex Koszalin okazali się bezkonkurencyjni w rozgrywanym w Toruniu Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Mężczyzn +45 Ghotic Basket Cup . Koszalińscy oldboje grają na co dzień w Koszalińskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe „AMSPORT” Koszalin. W wielkim finale reprezentanci naszego miasta pokonali zespół gospodarzy Consus Old Basket Team Toruń 38:32.   W całym turnieju wystartowało osiem zespołów: Consus Old Basket Team Toruń, Chyże Dziadki Poznań, Betomex Koszalin, a także goście z zagranicy Pivne Kvasinky Humenne (Słowacja), Kraukli Liepaja (Łotwa), Kapathian Bears Mukachevo (Ukraina), BC Haapsalu (Estonia), Kolonna Riga (Łotwa). W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. W grupie z koszalińską drużyną zagrali Chyże Dziadki Poznań, Kraukli Liepaja oraz BC Haapsalu. Pierwszy pojedynek Betomex Koszalin wygrał łatwo z poznaniakami 48:31, następnie po emocjonującym spotkaniu ograł 56:48 Kraukli Liepaja i w ostatnim meczu 48:41 BC Haapsalu. Następnie zwycięzcy grup zagrali o triumf w całym turnieju. W finałowej rozgrywce koszalińscy koszykarze pokonali gospodarzy turnieju Consus Old Basket Team Toruń wynikiem    38 :  32     Za najbardziej wartościowego zawodnika turnieju uznano Tomasza Szafrańskiego z zespołu Chyże Dziadki Poznań,  zaś najlepszym rzucającym za trzy punkty zawodnikiem został Mirosław Rajkowski z zespołu Betomex Koszalin.   Mistrzowski zespół z Koszalina wystąpił w następującym składzie: Robert Bogucki, Mirosław Hrywna, Mariusz Mruczkowski, Jarosław Zitans, Lech Bryzek, Piotr Kondraciuk, Zbigniew Jasiński, Andrzej Kirejczyk, Mariusz Hamera, Mirosław Rajkowski i Krzysztof Wierzbicki.   Przypomnijmy, że w roku 2013 koszalinianie zajęli, również miejsce na podium w tym turniej, ale stanęli wówczas na najniższym jego stopniu.   Stowarzyszenie Sportowe „AMSPORT” Koszalin partycypowało w kosztach związanych z uczestnictwem Oldbojów w Ghotic Basket Cup, gdzie pokryło koszty wpisowego oraz udostępniło profesjonalne stroje sportowe.