Podsumowanie przygotowań Bałtyku Koszalin

Autor Artur Rutkowski 4 Sierpnia 2014 godz. 16:56
Tydzień pozostał do oficjalnego rozpoczęcia sezonu 2014/2015 Bałtyckiej Trzeciej Ligi. W okresie przygotowawczym koszalińskie zespoły rozgrywały mecze sparingowe, a także tworzyły skład, który będzie z powodzeniem rywalizował na trzecioligowych boiskach. Dzisiaj podsumujemy sparingi i wzmocnienia drużyny prowadzonej przez Łukasza Korszańskiego.

Już pierwszy dzień po wznowieniu treningów przyniósł zmianę na ławce trenerskiej Wojciecha Polakowskiego zastąpił Łukasz Korszański. Kilka dni później Bałtyk zmierzył się w meczu sparingowym z juniorami Bałtyku, którzy występują w Centralnej Lidze Juniorów.  Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla seniorów a bramki dla trzecioligowców strzelali Adrian Rząsa i Marcin Chyła. - Chyła zdobył bramkę po ładnym krosowym podobaniu z lewej strony boiska. Rząsa natomiast trafił do siatki po indywidualnej akcji i po minięciu kilku zawodników. Podsumowując, małe zwycięstwa cieszą. Graliśmy gołą jedenastką. Nasz skład nie różnił się znacząco od tego, który występował w ostatnich meczach trzeciej ligi – podsumował wówczas nowy trener Bałtyku

Następnym rywalem był Jantar Uska, którego koszalinianie pokonali pewnie 3:0, choć do przerwy bramek kibice na stadionie nie oglądali. Pierwszy do siatki trafił Tobiasz Strąpoć, niedługo później podwyższył Łukasz Włodarczyk. Ostatecznie Bałtyk wygrał 3:0. Ostatnią bramkę zdobył zawodnik testowany, z przyczyn niezależnych od nas, nazwisko tego strzelca zostało utajnione.

- Pierwsza połowa była wyrównana, o czym świadczy wynik. Natomiast po przerwie wykorzystaliśmy błędy przeciwnika. Na pochwałę zasługuje pierwsze trafienie, gdzie zdobyliśmy bramkę, po kombinacyjnej akcji całego zespołu. Po raz kolejny zachowaliśmy czyste konto, za co należą się brawa całej obronie. - skomentował, Łukasz Korszański.

Kolejnym przeciwnikiem był Darzbór Szczecinek. Koszalinianie ograli rewelację rundy wiosennej IV ligi Zachodniopomorskiej 4:0. Bramki zdobyli: Michał Czenko, Marcin Parus, Marcin Chyła i Szymon Rogala.

W czwartym sparingu piłkarze Bałtyku Koszalin pokonali Wiekowiankę Wiekowo 4:2. Bramki dla gości padały po błędach defensorów biało-niebieskich. - Ćwiczyliśmy różne warianty taktyczne, mieliśmy sporo okazji, jednak nie potrafiliśmy zdobyć więcej bramek. Na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć czy moje odczucia są pozytywne czy negatywne, skończyliśmy obóz i niedługo zagramy kolejne sparingi – komentował trener Korszański. Bramki dla Bałtyku strzelali: Marek Zdanowicz oraz Kamil Wiśniewski (2), padła również bramka samobójcza.

Przedostatnim sparing partnerem był Koral Dębnica, z którym "Bałtykowcy" przegrali 1:3. Bramkę dla koszalińskiej drużyny strzelił Jakub Chmielewski. - Koral był nastawiony na grę obronną. Piłkarze z Dębnicy starali się zaskoczyć nas kontrami i patrząc na rezultat, ich plan się powiódł – mówił trener Bałtyku.

Ostatni sparing Bałtyk Koszalin rozegrał 2 sierpnia. Na własnym boisku Bałtyk pokonał 4:0 zespół Koszalińskiej Klasy Okręgowej Arkadię Malechowo.

Pierwsza bramka padła już w 9 minucie, kiedy to Dawida Boryszewskiego pokonał Marcin Chyła (red. nowy kapitan Bałtyku). Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Natomiast drugą połowę gospodarze rozpoczęli podobnie jak pierwszą, tym razem na listę strzelców wpisał się pozyskany z Gwardii Koszalin Japończyk - Yuma Sato. Wynik na 3:0 podwyższył strzałem głową Kamil Wiśniewski. W sobotnim spotkaniu padła jeszcze jedna bramka, a zdobył ją Adrian Rząsa, który wykorzystał rzut karny.

Podsumowując Bałtyk rozegrał sześć sparingów, w których odniósł pięć zwycięstw, raz przegrał. Ponadto zawodnicy z Andersa zdobyli 18 bramek, tracac przy tym "tylko" sześć bramek.

W okresie przygotowawczym do zespołu Bałtyku dołączyło kilku nowych zawodników. Z Gwardii Koszalin:  Wojciech Sieradzki, Dominik Pooch i  Marek Zdanowicz., z Wiekowianki Szymon Rogala, z Wybrzeża Biesiekierz Marcin Parus, z Astry Krystian Krauze, z Orląt Nowe Miasto Lubawskie Sebastian Wiśniewski  a z Dynama Berlin Daniel Wólkiewicz. Do kadry doszli również zawodnicy którzy ukończyli wiek juniora (rocznik 1995): Tomasz Kaminski, Michał Czenko, Patryk Szostak, Konrad Matejek, Paweł Rak,. W kadrze jest równiez junior  Bartosz Maciąg z rocznika 1996.

Z zespołem rozstali się: Kordian Rudziński (szuka klubu), Łukasz Wiśniewski (Gwardia Koszalin), Łukasz Duszkiewicz i Mateusz Kołodziejski (obydwaj Przodkowo), Patryk Szymala (Radzyń Podlaski), Mateusz Bany (Miedż Legnica), Michał Kołba (SMS Łódź),Uelder Barbosa(koniec kontraktu).

We wtorek podsumowanie Gwardii Koszalin, również na łamach naszego portalu.

Podopieczni Łukasza Korszańskiego rozegrali ostatni mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem 2014/2015 Bałtyckiej Trzeciej Ligi. Na własnym boisku Bałtyk pokonał 4:0 zespół Koszalińskiej Klasy Okręgowej Arkadię Malechowo. Pierwsza bramka padła już w 9 minucie, kiedy to Dawida Boryszewskiego pokonał Marcin Chyła (red. nowy kapitan Bałtyku). Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.   Natomiast drugą połowę gospodarze rozpoczęli podobnie jak pierwszą, tym razem na listę strzelców wpisał się pozyskany z Gwardii Koszalin Japończyk - Yuma Sato. Wynik na 3:0 podwyższył strzałem głową Kamil Wiśniewski. W sobotnim spotkaniu padła jeszcze jedna bramka, a zdobył ją Adrian Rząsa, który wykorzystał rzut karny.   Dodajmy, że był to ostatni sparing koszalinian przed ligą, która startuje już 9 sierpnia. W pierwszej kolejce Bałtyk na wyjeździe zmierzy się z beniaminkiem ligi - GKS Przodkowo do którego trafili dwaj zawodnicy Bałtyku Łukasz Duszkiewicz i Mateusz Kołodziejski. Mecz rozpocznie się w sobotę 9 sierpnia o godzinie 17:00.