Koszalinianie walczyli w Kołobrzegu

Autor Artur Rutkowski / fot. triathlon Kołobrzeg 23 Czerwca 2014 godz. 16:13
W Kołobrzegu odbyły się zawody triathlonu, w których świetnie spisywali się koszalińscy sportowcy. W stawce 400 zawodników z różnych stron Polski startowało 19 osób z naszego miasta. Najlepszym zawodnikiem zawodów na dystansie superkrótkim okazał się reprezentant Poznania - Jacek Krawczyk, który uzyskał czas 62 minut i 50 sekund , zaś na krótkim dystansie klasyfikację wygrał Filip Przymusiński z czasem 2 godzin 3 minut i 56 sekund

Na dystansie superkrótkim najlepszy z mieszkańców Koszalina, Paweł Bobrowiec zajął trzydzieste-czwarte miejsce z czasem 1 h 21 min. 46 sekund. Niewiele słabszy okazał się Łukasz Bąkowski, który zajął 38 miejsce z czasem 1 h 25 min. 21 sekund. Kolejny koszalinianin uplasował się na 69 miejscu, a był nim Dariusz Mąsiński z czasem 1:31:13.  Znakomicie zaprezentowała się natomiast Karolina Nagórska, która z czasem 1 godzina 34 minuty i 28 sekund zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii do lat 34, zaś w klasyfikacji generalnej kobiet była tuż za podium na czwartym miejscu. Wysoką formę zaprezentowała, również Joanna Stankiewicz-Majkowska, która wygrała klasyfikację do lat 44 kobiet, a w generalnej kl. kobiet była dwunasta, a jej czas to 1 godzina 51 minut i 58 sekund. Ostatnim zawodnikiem na tym dystansie z naszego miasta był Mirosław Majkowicz, który uzyskał czas 1 godzina 36 minut i 55 sekund.

Kolejni zawodnicy z Koszalina startowali już na dystansie krótkim, gdzie najlepiej poszło Maciejowi Błażejewskiemu, który zajął 30 miejsce z czasem 2 godzin 22 minut i 34 sekund. Drugie miejsce w naszym mieście przypadło Wojciechowi Wójcikowi, który w generalnej klasyfikacji zajął 69 miejsce.  Bardzo dobrze spisała się w tej kategorii jedyna koszalinianka Dorota Gudaniec, która wygrała swoją kategorię wiekową z czasem 2 godzin 55 minut i 2 sekundy.

Niestety zawodów nie ukończył Radosław Gudaniec

Bardzo dobrze spisali się na kolejnych zawodach zawodnicy TKKF Triathlon. Tym razem w Przechlewie bezkonkurencyjna okazała się Dorota Gudaniec, a Radosław Gudaniec zajął wysokie trzecie miejsce w kat. pow. 50 lat.   Poniżej prezentujemy komplet wyników koszalińskich sportowców:   33-Kasztelan Władysław: Pływanie-24;59(213), Rower 1;18;55(31), Bieg 42;09(18)   47-Łotysz Marek: Pływanie-18;01(23), Rower 1;23;48(97), Bieg 46;14(66)   63-Gudaniec Radosław Pływanie -20;28(75) ,Rower 1;20;16(40), Bieg 49;23(118)   96-Adamczyk Andrzej: Pływanie -22;49(147), Rower 1;24;14(105), Bieg 47;18(80)   174-Gudaniec Dorota: Pływanie 17;45(21), Rower 1;36;49(245), Bieg 51;45(160) Wszystkie Wyniki522c8763398d7_z.pdf    Pełnym sukcesem zakończyły się udział reprezentantów TKKF Triathlon zawodach sztafet na dystansie Ironman (3,8km.180km, 42km) w Borównie. Koszaliński Klub reprezentowały, aż 3 sztafety: 1 sztafetą na mecie z Koszalina z była drużyna w składzie: Pływanie-Leszek Kołecki 1:39:27 godz. (8); Rower-Władysław Kasztelan 6:02:27godz. (5); Bieg-Dariusz Jarosz 3:38:18:05 godz.; CZAS KOŃCOWY- 11:22:44 godz. 2 drużyną na mecie reprezentowali: Pływanie-Dorota Gudaniec 1:23:03 godz. (2); rower- Radosław Gudaniec 6:22:24 godz. (8); bieganie-Katarzyna Gudaniec 3:46:21 godz. (7) ; CZAS KOŃCOWY; 11:33:44 godz. 3 drużyna z Koszalina to "Dziki Koszalin" w jej składzie był nasz zawodnik: Andrzej Adamczak-Bieg 4:01:07 godz.; CZAS KOŃCOWY 12:08:32 godz.