Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
sport

Neymar strzela. Brazylia triumfuje

Autor Artur Rutkowski 13 Czerwca 2014 godz. 0:10
Piłkarskie święto rozpoczęte. W meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Brazylii, gospodarze pokonali po walce do ostatnich minut, reprezentację Chorwacji 3:1. Dwie bramki dla "Canarinhos" zdobył Neymar i poprowadził swoich rodaków po pierwsze zwycięstwo na tegorocznym mundialu.

Przed spotkaniem wiadomo było, że będzie to interesujące spotkanie, zarówno Brazylijczycy, jak i Chorwaci w piłkę grać potrafią. Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia Chorwatów, którzy wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Marcelo. Następnie Neymar przeprowadził swoją pierwszą skuteczną akcję na brazylijskim mundialu dając bramkę remisową. Jeszcze w pierwszej połowie swoich okazji nie wykorzystali Oscar i Hulk.

 

W drugiej połowie Chorwaci w dalszym ciągu byli stroną przeważającą, mimo tego to gospodarze mundialu wyszli na prowadzenie. Po kontrowersyjnej decyzji arbitra, rzut karny na bramkę zamienił Neymar.  

 

Europejczycy do końca walczyli o korzystny wynik. Jednak ostatnie słowo należało do Brazylii, która w doliczonym czasie zdobyła trzecie trafienie, po uderzeniu Oscara. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla podopiecznych Scolari'ego. 

 

Brazylia - Chorwacja 3:1 (1:1) 

Bramki: Neymar (29, 71-karny, 90+1-Oscar) - Marcelo (11-samobójcza)  

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj też

Mundial 2014: Koszalinianie typują

Artur Rutkowski - 9 Czerwca 2014 godz. 22:23
W najbliższy czwartek wystartuje największy turniej piłkarski Świata. Rozgrywki odbędą się w Brazylii, gdzie w piłkę grają wszyscy, Podgrzewa to tylko atmosferę futbolowej euforii. Mundial 2014 ma być wyjątkowy, i z pewnością tak będzie. W turnieju zabraknie biało-czerwonych. Jednak mistrzostwa w naszym kraju cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Postanowiliœmy podpytać koszalinian, w kim widzą triumfatora mistrzostw? Tradycyjnie w roli faworytów znajdują się Brazylijczycy, Argentyńczycy, Hiszpanie - obrońcy trofeum z 2010, a także Niemcy. Podobnie myœślą mieszkańcy naszego miasta. W każdym turnieju, jest drużyna która trochę miesza w czołówce zmagań. Tegoroczny turniej powinien być udany dla nowej siły w futbolu - "Czerwonych Diabłów", czyli Belgów   Zadaliœmy mieszkańcom jedno zasadnicze pytanie "Kto wygra Mistrzostwa ŚŒwiata w Brazylii?". Kapitan Gwardii, Daniel Wojciechowski w roli faworyta stawia naszych sąsiadów - Niemców. Zdanie Wojciechowskiego podziela, również piłkarka UKS Victoria SP2 Sianów, Karolina Struszczyk.   Kolejnym faworytem wydaje się Belgia, na którą stawia Leszek Pazdur, były zawodnik Bałtyku i Gwardii, który obecnie gra w Astrze Ustronie Morskie. Z jego zdaniem zgadzają się m.in. piłkarz Victorii Sianów. - Ludzie uważają ich za czarnego konia mistrzostw, a ja za faworyta. Mają świetnych graczy na każdej pozycji - uzasadnia swoją wypowiedź Krystian Jegliński.   trzeba pamiętać też o gospodarzach, którzy na poprzednich dwóch Mundialach nie zachwycili. Jednak Brazylia, zawsze miała zawodników, którzy mogą jednym zagraniem odmienić losy każdego spotkania. Podobnie uważa Damian Zydel, z Zarządu Obiektów Sportowych - Faworytem Mistrzostw ŒŚwiata wydaje się Brazylia. Luis Felipe Scolari ma w składzie wielu wybitnych zawodników, z Neymarem na czele. Mobilizująca dla tej drużyny może okazać się także presja. Każdy wie, że w Brazylii piłka nożna to religia, a 12 lat bez jakiegokolwiek medalu podczas Mistrzostw ŒŚwiata to dla tego narodu... wielka porażka. Czas to zmienić. Jak nie teraz, to kiedy? Osobiście trzymam jednak kciuki za Belgię. Eden Hazard i spółka mogą okazać się "Czarnym Koniem" mundialu. W Belgi postawiono na szkolenie młodych zawodników, którzy szybko trafiają pod skrzydła największych klubów œświata. Nic jednak nie przyszło od razu, jak byœśmy chcieli np. w Polsce. Cały proces trwał, aż 10 lat, a efekt widoczny jest gołym okiem. Ich sukces może skłonić wielu działaczy do przemyœleń. Skoro nasza drużyna nie gra podczas Mundialu, to niech mundial wygra ktoœ, dzięki komu coś w polskiej piłce ruszy do przodu.   W wysokiej formie powinni być obrońcy trofeum Hiszpanie, którzy są także aktualnymi Mistrzami Europy, takiego zdania jest m.in. reporter lokalnej telewizji MAX, podobnie uważa Małgorzata Hołub, sprinterka z Koszalina.    Natomiast kciuki za Francję będzie trzymać drugi trener Gwardii Koszalin, Łukasz Drożdżal, który uważa, że mająca w składzie m.in. triumfatora Ligi Mistrzów Karima Benzema, powinna się wreszcie odrodzić, ale jeżeli miałby obstawiać postawiłby na Brazylię i Argentynę.   O zabranie głosu poprosiliśmy, również sportowego reportera Radia Koszalin Mirosława Pieńkowskiego: - Uważam, że jest kilka bardzo dobrych drużyn. Chciałbym żeby tym razem wygrał ktoś nowy, już nie koniecznie Hiszpania czy Niemcy. Dużą szansę mają Brazylijczycy i Argentyńczycy. Nie ważne kto zostanie mistrzem œŚwiata. Najważniejsze żebyśœmy mieli wielką piłkarską ucztę przed telewizorami i tego życzę wszystkim kibicom i sobie również.   Na nasze pytanie odpowiedzieli, także: Norbert Gzubicki (były gracz Bałtyku Koszalin, obecnie Pomezania): - Naprawdę ciężko wskazać faworyta w najbliższych Mistrzostwach ŚŒwiata, jest wiele mocnych ekip, ale jeżeli miałbym wybrać to postawiłbym na gospodarzy turnieju - Brazylię. Po cichu liczę jeszcze na czarnego konia mistrzostw - Belgię. Mateusz Bień (Gwardia Koszalin) - Brazylia Kamil Lichmański (Bałtyk Koszalin) - Brazylia Wojciech Polakowski (szkoleniowiec Bałtyku Koszalin) - z uśmiechem potraktował nasze pytanie i postawił na Polskę, która w turnieju nie zagra :) Maciej Berlicki (Burmistrz Gminy i Miasta Sianów) - Moim zdaniem Argentyna Łukasz Bednarek (Dyrektor Hali Widowiskowo - Sportowej) - Stawiam na gospodarzy Mistrzostw - Brazylię Piotr Stasiuk (II trener piłkarzy ręcznych w Gwardii Koszalin) - Moim faworytem jest Brazylia. Mocni również będą Włosi. czarnym koniem moim zdaniem będzie drużyna z Kolumbii. Ale bardziej chyba się znam na handballu.  Jacek Magdziński (Były piłkarz Gwardii Koszalin) - Brazylia - wydaje mi się że są najbardziej głodni tego sukcesu i dysponują znakomita ekipą, żeby wygrać ten turniej. Poza tym zagrają na swoim terenie a tam granie w rytmie piłkarskiej samby wychodzi im najlepiej. Łukasz Szymański (Były piłkarz Bałtyku, obecnie gracz Gwardii) - Gospodarze albo Hiszpania. Czarnym koniem powinna być Belgia Damian Miętek (piłkarz Gwadii Koszalin ) - Brazylia Paweł Łysiak (były piłkarz Bałtyku Koszalin, obecnie VFL Wolfsburg) - Uważam, że Argentyna   Aby poczuć atmosferę Mundialu dodajemy spot: