Koszalin drugi w kraju

Autor Artur Rutkowski / fot. zzps.pl 13 Czerwca 2014 godz. 9:09
Zawodnicy Tornado Koszalin zajęli drugie miejsce podczas XIX Mistrzostw Polski Old Boyów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Podczas turnieju w Drzonkowie lepsi od reprezentantów naszego miasta byli jedynie siatkarze Professional Warszawa.

Pierwszym rywalem koszalinian byli Górale Nowy Targ, z którymi to wygrali 2:0 (25:17, 25:18). Następnie Tornado pokonało zawodników OSIR Gorzów Wielkopolski 2:0 (26:24, 25:14). W ostatnim meczu grupowym po fantastycznej walce siatkarze z naszego miasta polegli w starciu z Professional Warszawa 1:2 (16:25, 25:23, 8:15).

Ostatniego dnia rywalizacji Tornado raz jeszcze zmierzyło się z Professional Warszawa w starciu o triumf w całym turnieju. Niestety, tym razem warszawiacy, nie dali koszalinianom żadnych szans wygrywając pewnie 2:0 (25:9, 25:8).

Z turnieju z Drzonkowa, oprócz srebrnych medali zawodnicy z Koszalina wywalczyli dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym rozgrywającym turnieju wybrany został Andrzej Nastachowski, zaś najlepszym broniącym okazał się Andrzej Lewandowski.