Trójbój indywidualny

Autor Patryk Pietrzala / fot. powiat.koszalin.pl 11 Czerwca 2014 godz. 14:17
Powiatowy Trójbój Lekkoatletyczny odbył się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gospodarzem zmagań była Szkoła Podstawowa nr 3 w Koszalinie.

Do zawodów przystąpiło sześciu najlepszych lekkoatletów (trzy dziewczynki i trzech chłopców) z gmin: Bobolice i Sianów. Trójbój to indywidualna dyscyplina lekkoatletyczna, która, jak sama nazwa wskazuje, składa się z trzech konkurencji: bieg na krótkim dystansie (60m), rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Na wynik końcowy składa się suma punktów.

Wśród dziewcząt mistrzynią Powiatu została Martyna Pietrzak (183 pkt) ze szkoły podstawowej w Suchej Koszalińskiej. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Kuszmar z SP nr 1 w Sianowie. Trzecią pozycję zajęła Dagmara Petrus z SP w Dąbrowie.

Mistrzem Powiatu został Tomasz Pilipionek (182 pkt) ze szkoły podstawowej w Bobolicach. Srebrnym medalistą został Marcin Bartosik (162 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Grosiak (160 pkt). Obaj zawodnicy reprezentowali szkołę podstawową z Sianowa.

Trójka najlepszych zawodników spośród dziewcząt i chłopców będzie reprezentować Powiat Ziemski Koszalin na zawodach Wojewódzkich w Złocieńcu.