Mecz sezonu dla Akademików!

Autor Patryk Pietrzala 27 Kwietnia 2014 godz. 23:14
To było spotkanie o być albo nie być w Tauron Basket Lidze. By dostać się do fazy play-off, AZS musiał pokonać Śląsk Wrocław. Podopieczni trenera Igora Milicicia wygrali 85:72. Bohaterem meczu był LaceDarius Dunn, autor... 40 punktów.

Akademicy zanotowali niemal perfekcyjny start. Śląsk nie był w stanie nawiązać walki ze świetnie przygotowaną obroną AZS. Gospodarze przez pierwszych pięć minut zdobyli zaledwie dwa punkty, co było zasługują koszalińskiej defensywy. Na pochwałę zasługuje Piotr Dąbrowski, który całkowicie wyłączył z gry Roberta Skibniewskiego. Akademicy nieźle radzili sobie w ofensywie, z dystansu trafił Harris i Dąbrowski i przewaga gości urosła do kilkunastu punktów. Niestety finisz kwarty należał do wrocławian, którzy odpowiedzieli celnymi rzutami z obwodu. W ten sposób koszalinianie stracili całą przewagę.

W drugiej kwarcie Śląsk zaczął grać tak, jak do tego przyzwyczaił. Świetne zawody rozgrywał Dominique Johnson, który co chwilę trafiał z dystansu i półdystansu. Akademicy zaczęli nieco lepiej bronić w 4. minucie kwarty. Popisowo w defensywie grali Harris, Robinson i Dąbrowski. W ataku swoją rolę wypełnił Artur Mielczarek, który niczym rasowy strzelec zdobywał punkty spod kosza i z dystansu. W efekcie koszalinianie schodzili na przerwę z pięciopunktową zaliczką.

Przełomowym momentem była połowa trzecia kwarta. Koszalinianie pięciokrotnie faulowali zespołowo w trzy minuty i wrocławianie momentalnie wyszli na pierwsze prowadzenie. Dopiero wtedy do akcji. Wkroczył LaceDarius Dunn, który w pojedynkę wypracował kilkupunktową przewagę dla gości. Śląsk miewał pewne przebłyski, jednak tego dnia wydawało się, że koszalinianie są drużyną lepszą i bardziej zorganizowaną.

W ostatniej i najważniejszej kwarcie sezonu popis umiejętności strzeleckich dał LaceDarius Dunn. Amerykanin był tego dnia nie do zatrzymania (40! punktów). Śląsk robił co mógł, jednak rzucający AZS w pojedynkę rozpracowywał defensywę wrocławian. Ostatecznie górą byli koszykarze trenera Igora Milicicia, którzy zagrali fenomenalne spotkanie. Tym sposobem Akademicy weszli do fazy play-off.