Grali w NBL

Autor Patryk Pietrzala 18 Kwietnia 2014 godz. 17:00
Za nami następny weekend zmagań na amatorskich parkietach North.pl Basket Ligi. W Ekstralidze została tylko jedna niewiadoma przed fazą play-off. W I Dywizji rozegrano już pierwsze mecze w ramach półfinałów. A z kolei w II Dywizji wyłoniono komplet zespołów walczących o medale.

W najwyższej klasie rozgrywkowej odbyły się trzy pojedynki. Każdy z nich miał spore znaczenie przed ostatecznym wyłonieniem par półfinałowych. W pierwszym spotkaniu Park Total Wind zrewanżował się Betomexowi za porażkę w pierwszej rundzie. Do czwartej kwarty mecz był wyrównany, a końcówka należała do zawodników PTW, którzy zapewnili sobie trzecie miejsce w tabeli. W drugiej konfrontacji lider rozgrywek – Supon po niezwykle zaciętym boju pokonał ambitnie grających koszykarzy z Bonina. W trzecim meczu obrońca tytułu – CES dość pewnie pokonał Świętonia. Spotkania tych zespołów od zawsze były zacięte i przynosiły sporą dawkę emocji. Jeszcze nigdy gracze Świętonia nie pokonali utytułowanego rywala i tak było również tym razem.

BETOMEX- PARK TOTAL WIND 62 – 77 / 19:18; 11:14 ; 18:21; 14:24 /

Betomex: Wierzbicki 12, Rajkowski 11/1/, Lisztwan i Kondraciuk po 11, Bogucki 10, Zitans 5/1/,

Park: Biełunos 25 , Stefanowski 23/3/, Lipigórski 18 , Baryła 5/1/, Polek 5, Waskan 1

SUPON – LKS BONIN 56 – 55 / 15:13 ;15:19 ; 9:11 ; 17:12 /

Supon: Skoczyk 20, Rodziewicz 10/3/, Sokolowski 10, Milczarek 8, Kowalski 4 , Zieliński i

LKS Bonin: Zakrzewski 23/2/, Pakuszko 10, Widz 8/2/, Raszpunda 8, Witkowski 6,

ŚWIĘTOŃ – CES 66 – 76 / 16:20; 11:17 ; 18:14 ; 21:25 /

Świetoń: Pstrągowski 18/1/, Bakowicz 17/1/, Szalek 13/1/, Kowalczuk 11, Wróbel 5, Stopyra 2

CES: Kamieniarz 21, Tartas 13/1/, Dąbrowski , Kirejczyk i Korgiel po 11, Kmita 7, Tudruj 2

W I Dywizji rozpoczęto walkę w parach półfinałowych. Rywalizacja NMC z Volcano przyniosła sporą niespodziankę. Ekipa NMC, która ma w swoich szeregach doświadczonych zawodników, po bardzo zaciętym boju uległa nowej sile na parkietach North.pl Basket Ligi. Zarówno wynik, jak i przebieg spotkania nie wskazują jednoznacznie na faworyta przed kolejnym pojedynkiem. W drugim półfinale, Tartak Sekwoja, po spokojnym początku, ruszył do zdecydowanego ataku i rozbił „czarnego konia” rozgrywek – ekipę z Białogardu. Przewaga Sekwoi rosła z każdą minutą gry, a goście nie potrafili nawiązać walki o zwycięstwo. W trzecim decydującym meczu (drużyny 9-12) Ratusz pokonał zespół Stars i Panowie. W tym spotkaniu obie drużyny grały w pełnych składach. Po pierwszej wysoko wygranej kwarcie, „urzędnicy” odpierali ataki rywala. W końcowym rozrachunku udało im się wyjść z tej rywalizacji zwycięsko i wygrać 2:1.

NMC – VOLCANO 49 – 53 / 7:10 ; 10:10 ; 20:16 :12:17/

Stan rywalizacji 0 - 1

NMC: Wróblewski 12/2/, Hodun 12, Jesiończak 10 , Marcinowicz 8, Sugier 5, Radosz 4,

Volcano: Gburczyk 24, Janiszek 10/1/, Zawiślak 8 , Sobolewski 7, Liput 4

BIAŁOGARD – TARTAK SEKWOJA 40 – 72 / 12:12 ; 7:26 ; 7:16 ; 14:18 /

Białogard: Siarkowski 11/1/, Baranowski 9 /3/, Olechnicki 9, Pietzak 6, Wawrzyniak 3/1/, Czajkowski 2

Tartak Sekwoja: Bogdan 28/3/, Labuda 25/1/, Sobczak 9, Łastowski 8

Dywizja I - 9 - 12

RATUSZ – STARS I PANOWIE 75 – 70 / 26:9 ; 10:20 ;16:23; 23:18 /

Stan rywalizacji 2 - 1

RATUSZ: Derliński 24 ,Doliński 22, Staszewski 9, Bogacki 8, Dulewicz 7, Strach 5

STARS i Panowie: Janota 28/1/, Rywak 19/2/, Gliszczyński 15/1/, Robak 3/1/, Gładysiak 3/1/, Szymielewicz 2

W II Dywizji rozegrano mecze decydujące o awansie do półfinałów. Spotkanie Domaru Tatów z Drużyną a-tom zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem tych pierwszych. O ostatecznym wyniku zdecydowała wygrana trzecia kwarta różnicą dwudziestu „oczek”. Domar z wyniku rywalizacji 0:1 pokazał determinację i wygrał ostatecznie 2:1.

DOMAR TATÓW – DRUŻYNA a-tom 69 – 45 / 11:15 ; 15:12 ; 25:5 ; 18:13 /

Domar: Trzebiński 15 , Kacperski 13, Cichy 11/1, Grygiel 9, Pera 7, Idzorek i Jaskowski po 6 ,

Larwiński 2

Drużyna a-tom: Podwalski 14, Dziennik 10, Petrykowski 8/2/, Tereszyn 5, Gospodarczyk i