Gwardziści najlepsi w Toruniu

Autor Artur Rutkowski 10 Kwietnia 2014 godz. 10:46
W sobotę 5 kwietnia judocy z klubu Gwardia byli uczesnikami zawodów w Toruniu. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a na macie rywalizowało ponad 600 uczestników. Gwardziści spisali się znakomicie zdobywając najwyższy stopień podium w rywalizacji drużynowej.

Indywidualnie na pierwszych miejscach w swoich kategoriach stawali: Jakub Kamiński (kat +40kg) Im; Filip Urbanowicz (kat. 32kg) Im; Mikołaj Maj (kat 90kg; +90kg) Im/IIm; Filip Bieliński (kat. 32 kg) Im; Aleksandra Szulc (kat 32kg) Im; Dagmara Bagrowska (kat. 70kg; +70kg) Im/Im;

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Patryk Trusz (kat. 35kg) Vm; Hubert Gąska (kat. 44kg) IIm; Cezary Smorowski (kat. 32kg) Vm; Dominik Jagusz (kat. 26 kg) IIIm; Marcel Reperowicz (kat. 35kg) IIIm; Michał Reperowicz (kat. 44kg) IIIm; Jakub Dzięcielski (kat. 52 kg) VIIm;  Kamil Kustrzycki (kat. 32kg) Vm;  Paweł Bojke (kat +44kg) IIIm; Grzegorz Czech (kat 30kg) IIIm; Zuzanna Mikołajczak (kat. 42kg) IIIm; Małgorzata Pajor (kat. 32 kg) IXm; Natalia Dziadul (kat. 23kg) IIIm; Aleks Hoppe (kat. 66kg) IIm; Michał Gniady (kat. 66kg) IIIm; Wojciech Dorlet (kat +90kg) IIm; Krystian Przyborek (kat. 73kg) IIm; Rafael Petrosjan (kat. 73kg) IXm;  Magdalena Setlak (kat +70kg), Viktoria Perić (kat. 63kg) IIIm; Michał Kwiatkowski (kat. 81kg) IXm; Jakub Kasprzyk (kat 46 kg) VIIm;  Nikola Dudzińska (młodzik i Junior) IIm/IIIm;  Wojciech Szulc (kat. 60 kg) Vm;  Lila Sobolewska (kat 35kg) IIIm; Karolina Tomaszewska (kat. 29kg) Vm; Szymon Łastowski (kat +60kg) IIIm; Maciej Barszczewski (kat +40 kg) IIm; Mikołaj Kołowski (kat. 26kg) Vm; Kacper Zawadzki (kat.27kg) IXm; Olga Orczynska (kat 26kg) IXm; Nikolas Zaworski (kat. 24 kg) IXm; Jan Górka (kat. 24kg) Vm; Maksymilian Tymiński (kat. 21kg) IIVm; Alicja Daniel (kat. 23kg) IXm; Adam Pajor (kat.24kg) IIVm;

Od poniedziałku 2 września regularne treningi rozpoczęli zawodnicy Klubu Sprtowego Judo Gwardia. Treningi prowadzą Cezary Wojniusz oraz Tomasz Zawadzki. Klub zaprasza, również osoby, które nigdy nie miały okazji potrenować sportów walki, a konkretniej judo. Każdy chętny do rozpoczęcia treningów znajdzie coś dla siebie.Poniżej przedstawiamy hormonogram treningów:    Poniedziałek; Środa; Piątek - 16.00 - 17.30    grupa naborowa, średniozaawansowana Trener Cezary Wojniusz (602 597 133)    Poniedziałek - Piątek - 17.30 - 19.00    grupa zasadnicza, sportowa Trener Cezary Wojniusz (602 597 133)    Środa od 18.00    zawsze trening  Randori - zapraszamy     Poniedziałek; Piątek - 19.00 - 20.30    grupa masters; amatorska 18+ Trener Tomasz Zawadzki (600 811 470)    Wtorek; Czwartek - 16.00 - 17.15    zabawa w Judo dla najmłodszych od 3,5 lat Trener Tomasz Zawadzki (600 811 470)    Wtorek; Czwartek - 17.15 - 18.45    grupa naborowa, średniozawansowana młodsza od 6 lat Trener Tomasz Zawadzki (600 811 470)

Judocy w formie

Artur Rutkowski - 10 Czerwca 2013 godz. 11:16
W Szubinie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w zawodach startowało łącznie 170 zawodników i zawodniczek z 42 klubów Z regionu koszalińskiego znakomicie zaprezentowali się judocy i judoczki Gwardii i Samuraja Koszalin. W kategorii juniorek młodszych reprezentantki  Koszalina wywalczyły następujące miejsca:Dagmara Paszkowska  w kategoria  44 kg –II miejsce  Samuraj Aleksandra Gadomska w kategorii  48 kg – III miejsce GwardiaKlaudia Cygan w kategorii 52 kg –III miejsce SamurajMałgorzata  Głowacka w kategorii 57 kg  I miejsce  GwardiaHelena  Astramowicz w kategorii +70 kg  III miejsce Samuraj W/w walczyły bardzo  dobrze,  stoczyły po kilka walk. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Małgorzata Głowacka, która wygrała cztery walki przed czasem .Wszystkie z dziewczyn mogą  wywalczyć medal na olimpiadzie powiedział trener  Andrzej Adamski .W kategorii juniorów młodszych judocy z Koszalina wypadli również  znakomicie wywalczyli następujące miejsca:Kamil Ciesiołkiewicz  w kategorii 60 kg –III miejsce  Gwardia Michał Gniady w kategorii 66 kg –III miejsce GwardiaRobert  Grzegorczyk w kategorii 66 kg I miejsce SamurajPatryk Rusin w kategorii + 100 kg I miejsce GwardiaCała czwórka walczyła bardzo dobrze ale cieszy powrót po przerwie Grzegorczyka Roberta  który wygrał wszystkie walki przed czasem .Ponadto Patryk Rusin pokonał aktualnego  Mistrza Polski  Michała Dudka  z Wybrzeża  Gdańsk i  zdobywcę Pucharu Polsk i Załęcznego  Krzysztofa  z Torunia. Patryk również wygrał wszystko przed rzut .Najwięcej walk stoczył bo aż  siedem z czego pięć wygrał to Michał Gniady z Gwardii pod drodze pokonał byłego Mistrza Polski z Gdańska tj  Stanczyka powiedział trener  Wojniusz  Cezary z Gwardii.Przed finałami  OOM które się odbędą na miesiąc w Łodzi w/w  czeka  ciężka praca na obozie  dochodzeniowym w Koszalinie,   gdy przepracują solidnie to o  medale możemy być  spokojni  dodaje trener Marian StandowiczTrenerami w/w są w Gwardii Koszalin  Wojniusz Cezary oraz Marian Standowicz  w Samuraju Andrzej Adamski.

Brązowi judocy

Artur Rutkowski - 12 Marca 2013 godz. 16:37
Sukcesem judoków zakończyły się zawody Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Pile (9 - 10.03.2013). Zawodnicy Kamil Ciesiołkiewicz (kat. - 60kg) oraz Patryk Rusin (kat. + 90 kg) zdobyli brązowe medale. Kamil Ciesiołkiewicz podczas zawodów wygrał pięć walk, przegrał tylko jedną. Na drodze po medal pokonał m.in. medalistów mistrzostw Polski. Patryk Rusin, który również zdobył brązowy medal przegrał jedynie z mistrzem Polski. Warto dodać, że powinien tę walkę wygrać, bowiem rzucił swoim rywalem o matę. Niestety sędziowie nie włączyli zegara i walka rozpoczęła się od nowa, wtedy lepszy okazał się rywal zawodnika Gwardii Koszalin. Piątą lokatę na tych samych zawodach zajął reprezentant Samuraj Koszalin Adrian Makowiecki w kat. +90 kg. Wśród dziewczyn dobrze spisała się, również zawodniczka z Samuraja Dagmara Paszkowska, która w kat. 44 kg zajęła drugie miejsce W zawodach udział wzięli ponadto Jakub Bindas oraz Adrian Młynarczyk obaj kat. 66 kg. oraz Dagmara Bagrowska 70 kg oraz Klaudia Cygan 52 kg. Był to turniej otwierający sezon zawodów Pucharowych z  ilością ok. 500 startujących zawodników i zawodniczek. Wielkie gratulacje dla zawodników i ich trenerów Cezarego Wojniusza oraz Mariana Standowicza z Gwardii Koszalin oraz Andrzeja Adamskiego z Samuraj Koszalin