Judocy w formie

Autor Artur Rutkowski 10 Czerwca 2013 godz. 11:16
W Szubinie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w zawodach startowało łącznie 170 zawodników i zawodniczek z 42 klubów Z regionu koszalińskiego znakomicie zaprezentowali się judocy i judoczki Gwardii i Samuraja Koszalin.

W kategorii juniorek młodszych reprezentantki  Koszalina wywalczyły następujące miejsca:
Dagmara Paszkowska  w kategoria  44 kg –II miejsce  Samuraj
Aleksandra Gadomska w kategorii  48 kg – III miejsce Gwardia
Klaudia Cygan w kategorii 52 kg –III miejsce Samuraj
Małgorzata  Głowacka w kategorii 57 kg  I miejsce  Gwardia
Helena  Astramowicz w kategorii +70 kg  III miejsce Samuraj
W/w walczyły bardzo  dobrze,  stoczyły po kilka walk. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Małgorzata Głowacka, która wygrała cztery walki przed czasem .Wszystkie z dziewczyn mogą  wywalczyć medal na olimpiadzie powiedział trener  Andrzej Adamski .
W kategorii juniorów młodszych judocy z Koszalina wypadli również  znakomicie wywalczyli następujące miejsca:
Kamil Ciesiołkiewicz  w kategorii 60 kg –III miejsce  Gwardia
Michał Gniady w kategorii 66 kg –III miejsce Gwardia
Robert  Grzegorczyk w kategorii 66 kg I miejsce Samuraj
Patryk Rusin w kategorii + 100 kg I miejsce Gwardia
Cała czwórka walczyła bardzo dobrze ale cieszy powrót po przerwie Grzegorczyka Roberta  który wygrał wszystkie walki przed czasem .Ponadto Patryk Rusin pokonał aktualnego
Mistrza Polski  Michała Dudka  z Wybrzeża  Gdańsk i  zdobywcę Pucharu Polsk i Załęcznego
Krzysztofa  z Torunia. Patryk również wygrał wszystko przed rzut .Najwięcej walk stoczył bo aż  siedem z czego pięć wygrał to Michał Gniady z Gwardii pod drodze pokonał byłego Mistrza Polski z Gdańska tj  Stanczyka powiedział trener  Wojniusz  Cezary z Gwardii.
Przed finałami  OOM które się odbędą na miesiąc w Łodzi w/w  czeka  ciężka praca na obozie  dochodzeniowym w Koszalinie,   gdy przepracują solidnie to o  medale możemy być  spokojni  dodaje trener Marian Standowicz
Trenerami w/w są w Gwardii Koszalin  Wojniusz Cezary oraz Marian Standowicz  w Samuraju Andrzej Adamski.

W czwartek w koszalińskiej Hali Sportów Walki odbył się Mikołajkowy Turniej Judo - finał Ligi Szkolnej . Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno startujących jak i przejętych startami swoich pociech rodziców. Na czterech matach umiejętności zaprezentowało ponad 150 zawodników. Organizatorzy zadbali o prezenty dla wszystkich uczestników. Wyniki wkrótce.