Kolejne zwycięstwo Bałtyku

Autor Artur Rutkowski 5 Kwietnia 2014 godz. 18:14
W sobotę 5 kwietnia Bałtyk Koszalin odniósł kolejne zwycięstwo w III Lidze Bałtyckiej. Przed własną publicznością bałtykowcy pokonali Chemika Police 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Marcin Chyła.

Początek meczu nie był zbytnio obiecujący. Obie drużny nie stwarzały dogodnych sytuacji. Dopiero w 20 minucie oglądaliśmy pierwszy celny strzał, na bramkę gospodarzy, jednak nie stworzył on żadnych problemów Michałobi Kołbie. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Wojciecha Polakowskiego.

W 30 minucie stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację, 180 sekund później było już 1:0 dla Bałtyku.  Najpierw z dystansu uderzył Mateusz Kołodziejski, futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku, ale odbita od bramki wylądowała pod nogami Marcina Chyły, który dopełnił formalności pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Po wyjściu na prowadzenie inicjatywę należała do Bałtyku, który jednak nie potrafił stworzyć sobie kolejnych dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku do przerwy 1:0 dla koszalinian. W drugiej połowie kibice zebrani na stadionie przy Andersa nie zobaczyli więcej bramek.

Zwycięstwo w meczu z Chemikiem Police, to dobry prognostyk przed derbami Koszalina, które zaplanowano na sobotę 12 kwietnia o godzinie 16:00 na stadionie przy Fałata 34. Dodajmy, że Gwardia, również odniosła zwycięstwo 1:0 w 21 kolejce, rywalem gwardzistów była Polonia Gdańsk.

Mało kto spodziewał się takiego wyniku. Aktualny lider tabeli - Bałtyk Koszalin przegrał z Pogonią II Szczecin 0:3. To pierwsza porażka podopiecznych trenera Wojciecha Polakowskiego w rundzie wiosennej. Piłkarze Bałtyku Koszalin nie przyzwyczaili swoich kibiców do porażek. Przed tym spotkaniem, biało-niebiescy mieli na swoim koncie dwie porażki, co jest najlepszym wynikiem w III lidze Bałtyckiej. Ciężko powiedzieć, który zespół był w dzisiejszym spotkaniu faworytem. Podopieczni trenera Polakowskiego przystępowali do tego meczu po bezbramkowym remisie z Bałtykiem Gdynia. Portowcy grają w tym sezonie w kartkę, jednak gdy piłkarze z pierwszego zespołu wzmocnią trzecioligową ekipę, to wówczas Pogoń jest jedną z groźniejszych drużyn w III lidze. Pogoń to zespół lubiący grać piłką, Bałtyk natomiast jest nastawiony na grę z kontry. Niestety, dzisiaj lepszym zespołem byli gospodarze, którzy pokonali koszalińską ekipę 3:0. Porażka oznacza, że podopieczni trenera Polakowskiego spadną z pierwszego miejsca.