Porażka z Kwidzynem

Autor Patryk Pietrzala 4 Kwietnia 2014 godz. 23:39
W swoim pierwszym spotkaniu w ramach ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, koszykarze MKKS Żaka Koszalin przegrali z MTS Basketem Kwidzyn 75:80. Najlepszym strzelcem koszalińskiej drużyny był Szymon Kiwilsza, autor 34 punktów.

Koszykarze Żaka Koszalin znaleźli się w trzeciej grupie w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów. W swoim pierwszym spotkaniu, podopieczni Bartłomieja Siewruka przegrali z MTS Basketem Kwidzyn 75:80. Koszalinianie dobrze rozpoczęli to spotkanie, prowadząc już po kilku minutach różnicą dziesięciu punktów. Z biegiem czasu, przewaga Żaka zaczęła topnieć, a inicjatywę przejmowali zawodnicy z Kwidzyna.

Koszykarze Żaka mieli wiele szans na to, by powiększyć swoją przewagę, jednak ostatecznie podopieczni trenera Siewruka nie wykorzystywali wszystkich okazji. Pierwszą połowę koszalinianie zakończyli z ośmiopunktową przewagą. To było jednym z czynników, który zmobilizował koszykarzy Basketu do jeszcze lepszej gry. Mimo że w trzeciej kwarcie przewaga Żaka wynosiła dwanaście punktów, to gracze z Kwidzyna mozolnie, krok po kroku zaczęli odrabiać wszystkie straty.

Początek czwartej kwarty to dominacja Basketu. Rywale koszalińskiej drużyny zaczęli wymuszać sporo strat, i co najważniejsze, zamieniali je na punkty. Po pięciu minutach ostatniej części gry drużyna z Kwidzyna prowadziła różnicą dziesięciu „oczek”.

Żak Koszalin: Kiwilsza 34, Kadej 14, Łapczuk 14, Rybicki 9, Kanarek 4