Chruszcz trzecia w Pucharze Polski

Autor Artur Rutkowski / fot. Judo Samuraj Koszalin 17 Marca 2014 godz. 13:02
Kolejny sukces odniosła koszalińska judoczka Ilona Chruszcz. W miniony weekend wywalczyła brązowy medal podczas Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w Judo.

Zawody w Luboniu cieszyły się dużym zainteresowanie, czego dowodem jest udział blisko dwustu zawodników z całego kraju.

Koszalinianka, która trenuje pod okiem Andrzeja Adamskiego, w lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji stoczyła kilka wyrównanych pojedynków. Warto zaznaczyć, że poziom Pucharu Polski w kategorii do 52 stał na bardzo wysokim poziomie. Dzięki swojej waleczności zawodniczka Judo Samuraj Koszalin wywalczyła swój upragniony medal.

Był to pierwszy start koszalińskiej judoczki w tym roku i stanowił swego rodzaju sprawdzian sił przed mającymi się odbyć w kwietniu w Rzeszowie Mistrzostwami Polski Młodzieży.

Wyjazd na Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Judo możliwy był dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miasta Koszalin.

W minioną sobotę, 14 września, podopieczna Andrzeja Adamskiego Ilona Chruszcz (kat.52 kg) brała udział w reaktywowanym po latach turnieju judo – Jetroo Poznań Open. Koszalinianka zajęła drugie miejsce. Dla zawodniczki Samuraja turniej rozpoczął się od walki z reprezentantką gospodarzy Patrycją Witoń (AZS - WSPiA Poznań), z którą nasza judoczka rozprawiła się bardzo sprawnie. Ilona szybko zakończyła pojedynek przez ippon, wykonując jedną ze swoich ulubionych technik – Ura nage.    W drugiej walce Chruszcz zmierzyła się z inną AZS-u WSPiA Poznań - Katarzyną Werner. Po zaciętej, wyrównanej walce koszalińska judoczka okazała się minimalnie słabsza od swojej rywalki - otrzymując karę shido - czyli najniższą karę, którą może przyznać sędzia podczas walki.   Ostatecznie podopieczna Andrzeja Adamskiego zajęła drugie miejsce, przywożąc z Poznania pamiątkowy puchar. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Poznań oraz Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.

Brąz Ilony Chruszcz

Artur Rutkowski / fot. klub Samuraj - 8 Kwietnia 2013 godz. 15:13
W minioną sobotę, 6 kwietnia 2013 r., we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo. W turnieju brała udział, trenująca w Klubie Judo „Samuraj”, judoczka Ilona Chruszcz, która startowała w wadze do 48 kg. Ilonie udało się powtórzyć sukces z zeszłego roku zdobywając w swojej kategorii brązowy medal. W pierwszej walce, zakończonej przed czasem,  zawodniczka „Samuraja” pokonała Ewelinę Góral z MOSiR Mysłowice.  Kolejne zwycięstwo odniosła nad zawodniczką Juvenii Wrocław – Patrycją Godlewską. W walce o wejście do finału przeciwniczką koszalińskiej judoczki była, zeszłoroczna złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzieży, Joanna Stankiewicz z AZS Warszawa. Był to bardzo zawzięty i wyrównany pojedynek, w którym niestety Chruszcz poniosła porażkę. Warto zaznaczyć, że walka mogła potoczyć się inaczej, jednak na niekorzyść reprezentantki „Samuraja” podziałał fakt, iż po wykonanym przez nią rzucie, nie zostały przyznane jej punkty, co zaważyło na ogólnym wyniku pojedynku. Trenerem Ilony Chruszcz jest Andrzej Adamski, który godnie ze swoją podopieczną reprezentowali miasto Koszalin.

Pech Ilony Chruszcz

Artur Rutkowski - 26 Marca 2013 godz. 17:38
W Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Opolu judoczka Ilona Chruszcz, w pierwszej walce kategorii do 48 kg pokonała Mistrzynię Polski Kingę Kubicką. Niestety zgodnie z nowymi przepisami zawodniczka Samuraja Koszalin została zdyskwalifikowana za nie dozwoloną technikę.   Warto dodać, że Ilona miała duże szanse na zwycięstwo w całej kategorii, przypomnijmy, że jest brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzieży z 2012 r.   Koszalinianka w dniach 5-6 kwietnia będzie bronić brązowego medalu w  tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzieży we Wrocławiu.   W zawodach wystartował również - Łukasz Chruszcz, który wywalczył 7 miejsce w kategorii do 60 kg. Judoka z Koszalina startował, po raz pierwszy od 6 lat. Przerwa była została spowodowana kontuzją barku. Start w Pucharze odnotowała, jeszcze w kat 63 kg. młoda juniorka Martyna Matyszczuk , która po pierwszej walce odpadła.