Pech Ilony Chruszcz

Autor Artur Rutkowski 26 Marca 2013 godz. 17:38
W Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Opolu judoczka Ilona Chruszcz, w pierwszej walce kategorii do 48 kg pokonała Mistrzynię Polski Kingę Kubicką.

Niestety zgodnie z nowymi przepisami zawodniczka Samuraja Koszalin została zdyskwalifikowana za nie dozwoloną technikę.

Warto dodać, że Ilona miała duże szanse na zwycięstwo w całej kategorii, przypomnijmy, że jest brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzieży z 2012 r.

Koszalinianka w dniach 5-6 kwietnia będzie bronić brązowego medalu w  tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzieży we Wrocławiu.

W zawodach wystartował również - Łukasz Chruszcz, który wywalczył 7 miejsce w kategorii do 60 kg. Judoka z Koszalina startował, po raz pierwszy od 6 lat. Przerwa była została spowodowana kontuzją barku.

Start w Pucharze odnotowała, jeszcze w kat 63 kg. młoda juniorka Martyna Matyszczuk , która po pierwszej walce odpadła.

Kolejny sukces odniosła koszalińska judoczka Ilona Chruszcz. W miniony weekend wywalczyła brązowy medal podczas Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Zawody w Luboniu cieszyły się dużym zainteresowanie, czego dowodem jest udział blisko dwustu zawodników z całego kraju.   Koszalinianka, która trenuje pod okiem Andrzeja Adamskiego, w lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji stoczyła kilka wyrównanych pojedynków. Warto zaznaczyć, że poziom Pucharu Polski w kategorii do 52 stał na bardzo wysokim poziomie. Dzięki swojej waleczności zawodniczka Judo Samuraj Koszalin wywalczyła swój upragniony medal.    Był to pierwszy start koszalińskiej judoczki w tym roku i stanowił swego rodzaju sprawdzian sił przed mającymi się odbyć w kwietniu w Rzeszowie Mistrzostwami Polski Młodzieży.    Wyjazd na Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Judo możliwy był dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miasta Koszalin.

Chruszcz z drugim miejscem

Artur Rutkowski / fot. Samuraj Koszalin - 17 Września 2013 godz. 6:18
W minioną sobotę, 14 września, podopieczna Andrzeja Adamskiego Ilona Chruszcz (kat.52 kg) brała udział w reaktywowanym po latach turnieju judo – Jetroo Poznań Open. Koszalinianka zajęła drugie miejsce. Dla zawodniczki Samuraja turniej rozpoczął się od walki z reprezentantką gospodarzy Patrycją Witoń (AZS - WSPiA Poznań), z którą nasza judoczka rozprawiła się bardzo sprawnie. Ilona szybko zakończyła pojedynek przez ippon, wykonując jedną ze swoich ulubionych technik – Ura nage.    W drugiej walce Chruszcz zmierzyła się z inną AZS-u WSPiA Poznań - Katarzyną Werner. Po zaciętej, wyrównanej walce koszalińska judoczka okazała się minimalnie słabsza od swojej rywalki - otrzymując karę shido - czyli najniższą karę, którą może przyznać sędzia podczas walki.   Ostatecznie podopieczna Andrzeja Adamskiego zajęła drugie miejsce, przywożąc z Poznania pamiątkowy puchar. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Poznań oraz Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.