Dragon z medalami

Autor Dragon 26 Marca 2013 godz. 14:02
W sobotę 23 marca w Szczecinie odbyły się IX Mistrzostwa Polski ADCC w subbmission fighting. Na starcie stanęło ok. 500 zawodników i zawodniczek. Koszaliński klub Dragon Andrzej Radomski wrócił do domu z 5 medalami.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Anita Zdrodowska w kategorii do 50kg seniorki zaawansowane, Wojciech Lach w kategorii +98,9 kg zaawansowani oraz Szymon Pustelnik w kategorii do 60 kg początkujący. Anita w pierwszej walce pokonała pewnie na punkty Annę Pawlak z Gold Teamu. W finale natomiast spotkała się z zawodniczką gospodarzy Kamilą Tatoń i tu również odniosła zwycięstwo poddając swoją przeciwniczkę „odwrotnym trójkątem”. Wojtek swoje pierwsze starcie stoczył z

zawodnikiem z West Coast Świnoujście, a w finale spotkał się z Sebastianem Maciejewskim i wygrał poddając go przed czasem. Szymon w pierwszym boju spotkał się z Konradem Kowalewskim, którego pewnie pokonał na punkty, kolejną walkę zawodnik Dragona również rozstrzygnął na swoją korzyść i tym samym awansował do finału, gdzie spotkał się z Piotrem Foderem z Berserker's Team.  Kolejny medal, tym razem koloru srebrnego, wywalczył Michał Białobrzeski startujący w kategorii średniozaawansowanych do 87,9 kg. W drodze do finału stoczył 5 walk i wszystkie z nich wygrał w pięknym stylu, niestety w finale uległ Patrykowi Filipowskiemu i tym samym musiał zadowolić się drugim miejscem na podium. Piąty krążek dla Dragona zdobył Krzysztof Orłowski, który minimalnie przegrał w walce półfinałowej z zawodnikiem Valiant Gold Team i stracił szansę na złoty medal, zajmując 3 lokatę. Warto dodać, iż bardzo dobrze spisali się pozostali podopieczni trenera Andrzeja Radomskiego tj. Sebastian Żbik, Paweł Osiński, Marcin Grabowski, Artur Majchrzak, Marcin Jedlikowski i Mateusz Pankowski, którzy dzielnie walczyli, wygrywając kilka walk, niestety niektórym z nich zabrakło nieco szczęścia i doświadczenia, by odnieść sukces uwieńczony medalem. Mimo wszystko trzeba przyznać, że są to bardzo obiecujący zawodnicy, którzy w przyszłości mają szansę na wysokie lokaty.

Kolejnym sprawdzianem dla zawodników będą Mistrzostwa Europy w grapplingu, które odbędą się za niespełna tydzień na Węgrzech (gdzie wystartuje Anita) oraz Mistrzostwa Europy ADCC pod koniec kwietnia w Skale, na których Dragon Koszalin wystąpi w mocnym kilkuosobowym składzie.

W przygotowaniach do zawodów oprócz trenera Andrzeja Radomskiego pomagała firma Welet Europa, za co zawodnicy Dragona serdecznie dziękują.