Wojciechowski zapewnia wygraną Gwardii

Autor Patryk Pietrzala / fot. Artur Rutkowski 15 Marca 2014 godz. 18:04
Po niesamowitych emocjach i niestrzelonym rzucie karnym, Gwardia Koszalin ostatecznie pokonała Pomorze Potęgowo 1:0. Bohaterem spotkania był Daniel Wojciechowski, który pokonał bramkarza gości w końcówce spotkania.

Spotkanie przypominało do złudzenia mecze w pierwszej rundzie rozgrywek. Gwardia miała przewagę, tylko nie potrafiła jej zamienić na bramki. Podopieczni trenera Żakiety nie mieli problemów z tworzeniem sobie dogodnych sytuacji, trudniej było pokonać bramkarza rywali. Najlepszą okazję miał Yuma Sato, nowy nabytek koszalińskiej ekipy. Japończyk mógł przelobować bramkarza gości, jednak warunki atmosferyczne zniosły piłkę tuż nad poprzeczkę.

W drugiej połowie było nieco więcej emocji. Gwardia mogła zdobyć bramkę w 65. minucie, gdy sędzia spotkania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Damian Miętek. Intencje 20-letniego napastnika gospodarzy odczytał bramkarz gości i na tablicy wyników wciąż widniał remis. Sytuacja zmieniła się dopiero w 89. minucie. Gwardia miała drugiego karnego i tym razem do piłki podszedł Daniel Wojciechowski. Piłkarz koszalińskiej drużyny bez większych problemów zagwarantował zwycięstwo swojemu zespołowi.