Juniorzy młodsi pływali w Olsztynie

Autor Patryk Pietrzala 14 Marca 2014 godz. 11:39
Koszalińscy pływacy wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Olsztynie. Podopieczni trenera Michała Dereweckiego zdobyli cztery medale.

Koszalińscy pływacy pojechali do Olsztyna po medale. Ostatecznie podopieczni trenera Michała Dereweckiego wywalczyli cztery „krążki”. Dwa razy na najniższym stopniu podium stawała Katarzyna Rogowska. Srebro dołożył Jakub Zychowicz i kolejny brązowy medal wywalczyła Julia Markowska.

Wyniki:

Katarzyna Rogowska: brązowy medal 50 dowolny, brązowy medal 100 zmienny, 4 miejsce Finał A 400 zmienny, 5 miejsce Finał A 200 zmienny, 8 miejsce Finał A 100 grzbietowy,

Jakub Zychowicz: 4 miejsce Finał A 100 motylkowy, 9 miejsce Finał A 200 zmienny, srebrny medal Finał B 100 dowolny, 4 miejsce Finał B 100 zmienny, 5 miejsce Finał B 50 grzbietowy,

Patrycja Szemro: 6 miejsce Finał A 200 grzbietowy, 10 miejsce Finał A 100 grzbietowy, 4 miejsce Finał B 50 grzbietowy

Wiktoria Biernacka: brązowy medal Finał B 50 dowolny, 5 miejsce Finał B 100 dowolny,

Julia Markowska : 9 miejsce Finał B 50 motylkowy

Sztafeta 4x100 dowolny (Biernacka, Markowska, Tołoczko, Rogowska) 4 miejsce

Sztafeta 4x100 zmienny (Szemro, Markowska, Rogowska, Biernacka) 4 miejsce

Sztafeta 4x200 dowolny (Rogowska, Szemro, Markowska, Biernacka) 8 miejsce

W ostatni weekend marca w Raciborzu podczas Mistrzostw Polski Szkół Sportowych rywalizowali pływacy z naszego miasta. W kategorii gimnazjów koszalinianie wywalczyli sześć medali. Ostatecznie w rywalizacji drużynowej gimnazjaliści uplasowali się na piątej lokacie. W zawodach tych wystartowały reprezentacje Krakowa, Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Wrocławia, Oświęcimia, Radlina, Raciborza i Koszalina   Miejsca punktowane zdobywali: Gimnazjum Chłopców, 100m klasyczny - Finał B - 11. Kamil MIKOŁAJCZAK Dziewcząt, 200m grzbietowy Finał B - 8. Patrycja SZEMRO Chłopców, 200m grzbietowy - Finał A - 2. Kacper BIERNACKI, Dziewcząt, 50m dowolny - Finał A - 4. Katarzyna ROGOWSKA, Chłopców, 50m dowolny - Finał A - 2. Krzysztof MIKULSKI, Finał B - 8. Mateusz WYSOCKI, Chłopców, 100m dowolny - Finał A - 1. Mateusz WYSOCKI, 3. Krzysztof MIKULSKI, 4. Kacper BIERNACKI Dziewcząt, 100m grzbietowy - Finał B - 8. Patrycja SZEMRO, 9. Katarzyna ROGOWSKA Chłopców, 100m grzbietowy - Finał A 2. Kacper BIERNACKI, Chłopców, 100m motylkowy - Finał A 4. Mateusz WYSOCKI, Dziewcząt, 4 x 100m dowolny - 5. Katarzyna ROGOWSKA, Julia MARKOWSKA, WIktoria BIERNACKA, Patrycja SOSNOWSKA, Chłopców, 4 x 100m dowolny - 1. Mateusz WYSOCKI, Kamil MIKOŁAJCZAK, Kacper BIERNACKI, Krzysztof MIKULSKI                       Należy wspomnieć, że podczas tych samych zawodów w rywalizacji szkół podstawowych, koszalinianie zajęli pierwsze miejsce o czym możecie przeczytać (TUTAJ)

Pływacy w formie

Artur Rutkowski / fot. zss-koszalin.pl M.Derewiecki - 4 Kwietnia 2014 godz. 0:40
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w Pływaniu. Na zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów koszalińskiego ZSS. Młodzi pływacy z naszego miasta zdobyli czternaście złotych medali. Podczas zawodów startowali reprezentanci następujących miast Krakowa, Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Wrocławia, Oświęcimia, Radlina, Raciborza i Koszalina. Zawody odbyły się w Raciborzu.    Koszalinianie zdobyli 3 złote, 7 srebrnych i 4 brązowe. Bardzo dobrze radził sobie Artur Grzybowski, który zdobył cztery medale indywidualnie, a także jeden drużynowo.   Poniżej wyniki medalistów z Koszalina: 200m stylem dowolnym chłopców - Artur Grzybowski - 1 miejsce 100m stylem klasycznym chłopców - Kacper Socha - 3 miejsce 200m stylem grzbietowym chłopców - Bartosz Szewczyk - 3 miejsce 200m stylem zmiennym chłopców - Artur Grzybowski - 2 miejsce 50m stylem dowolnym chłopców - Damian Kamiński - 2 miejsce 100m stylem dowolnym chłopców - Artur Grzybowski - 2 miejsce, Damian Kamiński - 3 miejsce 100m stylem grzbietowym chłopców - Damian Kamiński - 3 miejsce sztafeta 4x100m stylem dowolnym chłopców - Zespół Szkół Sportowych w Koszalinie - 1 miejsce 100m stylem motylkowym chłopców - Artur Grzybowski - 2 miejsce 200m stylem klasycznym chłopców - Kacper Socha - 1 miejsce, Sebastian Lebedyński - 2 miejsce 100 metrów stylem klasycznym dziewczyn - Wiktoria Kikel - 2 miejsce 200 metrów stylem klasycznym dziewczyn - Wiktoria Kikel - 2 miejsce