Rasel skuteczniejszy

Autor Artur Rutkowski 5 Lutego 2014 godz. 23:54
Koszalińska Gwardia w środę 5 lutego, po raz pierwszy w okresie przygotowawczym zaprezentowała się własnej publiczności. Rywalem był lider IV ligi - Rasel Dygowo. Pstawił gwardzistom bardzo trudne warunki gry i w konsekwencji wygrał 0:1.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Tadeusza Żakiety była zadowalająca, zespół wypracował sobie przewagę optyczną, kontrolował przebieg wydarzeń na boisko. Jednak w kluczowych momentach brakowało wykończenia.

Po zmianie stron więcej z gry mieli goście, ale to Gwardia dłużej utrzymywała się przy piłce. Drużyna z Dygowa była bardzo blisko zdobycia bramki, chwilę po zmianie stron, kiedy po strzale z dystansu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Koszalinian pogrążył, były gracz gwardii Adrian Rutkowski, który w 70 minucie po zamieszaniu podbramkowym dopadł do futbolówki i uderzył bardzo mocno pod poprzeczkę koszalińskiej bramki, w efekcie zdobywając jedyną bramkę w meczu. W końcówce spotkania gospodarze stworzyli sobie dogodne okazje, lecz bez efektów bramkowych.

Był to czwarty sparing Gwardii, w poprzednich meczach udało się odnieść zwycięstwa nad Gryfem Słupsk 2:0, ARS Brazylia 8:2, a także porażka 2:4 z FK Nachod (Czechy).

Kolejne dwa sparingi już w najbliższy weekend, najpierw z Mechanikiem Bobolice w sobotę 8 lutego o 11:00, a następnie w niedzielę 9 lutego z Jantarem Ustka w Słupsku o 16:00.

Skład Gwardii ze środowego spotkania:

I połowa: Kalkowski- Sobiegraj, Zdanowicz , Kłączyński, Karpiński, Shimmura, Sidoruk, Yuma Sato, Wojach, Saliwon, Miętek

II polowa: Fabianski- Więckowski, Dondera, Wojciechowski, Szmidke, Bień, Karbowiak, Kozawa, Szymanski, Słowiński, Wiśniewski

Podopieczni Tadeusza Żakiety w środę 12 lutego rozegrali siódme spotkanie podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2013/2014 Bałtyckiej Trzeciej Ligi. W Drawsku Pomorskim, Gwardia poległa liderowi trzeciej ligi Drawie Drawsko Pomorskie 0:1. Następny sparing już w sobotę z Flotą Świnoujście. Mecze pomiędzy Gwardią, a Drawą zawsze dostarczają wiele emocji. W środę było tak samo. Przewagę przez większość meczu posiadali piłkarze z Koszalina, co przekładało się na dogodne sytuację. Niestety problemem w tym spotkaniu okazała się skuteczność. Jedyna bramka w meczu padła w 60 minucie, a zdobywcą jej był Marek Hermanowicz.   Kolejny mecz towarzyski już w sobotę 15 lutego z Flotą Świnoujście, na euroboisku przy ul. Andersa, o godzina meczu, nie jest jeszcze znana.

Sparingi koszalińskich drużyn

Artur Rutkowski - 6 Lutego 2014 godz. 23:15
W najbliższy weekend koszalińskie zespoły piłkarskie rozegrają kolejne mecze sparingowe. Gwardia i Bałtyk zagrają na euroboisku przy Andersa. Już 8 lutego o godzinie 11:00 na boisko wybiegną podopieczni Tadeusza Żakiety, którzy zmierzą się z Mechanikiem Bobolice. Rywal gwardzistów to obecnie ostatnia drużyna Ligi Okręgowej Koszalińskiej. Tuż po siódmej drużynie Bałtyckiej Trzeciej Ligi zaprezentują się podopieczni Wojciecha Polakowskiego, którzy zmierzą się z Wielimem Szczecinek. Rywal Bałtyku występuje obecnie w IV lidze, a po rundzie jesiennej zajmuje 13 lokatę.   Następnego dnia, w niedzielę 9 lutego, również na euroboisku przy ul. Andersa zaprezentują się juniorzy Bałtyku. Szósty zespół Centralnej Ligi Juniorów podejmować będzie o 18:15, wicelidera IV ligi - Astrę Ustronie Morskie. Podczas najbliższego weekendu Gwardia Koszalin rozegra jeszcze jeden sparing w niedzielę 9 lutego o godzinie 16:00 w Słupsku zagra z Jantarem Ustka.   Zapowiada się pracowity weekend dla koszalińskich piłkarzy, którzy na ligowe boiska powrócą w połowie marca.

Porażka z Czechami

Artur Rutkowski - 2 Lutego 2014 godz. 16:12
Gwardia Koszalin zakończyła obóz w Polanicy-Zdrój. Podczas drugiego spotkania, w sobotę 1 lutego okazała się słabsza od czeskiego FK Nachod. Mecz zakończył się wygraną Czechów 4:2. W barwach koszalinian z dobrej strony pokazał się Aleksander Karbowiak, który w rundzie jesiennej występował w drużynie juniorów starszych. Wspomniany zawodnik w meczu z FK Nachod zdobył obie bramki dla gwardzistów.   Warto dodać, że rywal koszalinian na co dzień występuje w Dywizji C (czwarta klasa rozgrywkowa w Czechach). Obecnie Gwardia jest w drodze powrotnej do Koszalina. Oby tym razem obyło się bez przeszkód i płonącego autokaru.   Po powrocie do Koszalina gwardziści zagrają 5 lutego na euroboisku przy ul. Andersa z Raselem Dygowo. Ostatnim ustalonym rywalem jest sparing 8 lutego z Iskrą Białogard - prawdopodobnie w Białogardzie. Rozważane są też sparingi z innymi zespołami III ligi, m.in. z Drawą Drawsko Pomorskie oraz planowana jest gra kontrolna z Flotą Świnoujście.

Pogrom z brazylijczykami

Artur Rutkowski - 30 Stycznia 2014 godz. 22:11
W środę 29 stycznia gwardziści rozegrali pierwszy mecz sparingowym, rywalem był zespół złożony z brazylijskich piłkarzy (ARS Brazylia). Podopieczni Tadeusza Żakiety nie mieli litości gromiąc zawodników z kraju kawy 8:2. We wspomnianym spotkaniu bramki dla koszalinian trafiali: hat-trickiem popisał się Fabian Słowiński, dwa gole strzelił sprowadzony z Bałtyku Koszalin - Mateusz Wiśniewski, a po jednym trafieniu dołożyli Damian Miętek, Ryuki Kozawa i testowany - Łukasz Kłączyński.  Dodajmy, że mecz grano w trzech tercjach po 30 minut.   Piłkarze Gwardii Koszalin na obozie przebywają od poniedziałku 27 stycznia, a miejscem obozu jest ośrodek w Polanicy Zdrój, gdzie każdego dnia gwardziści szlifują formę na walkę o najwyższe cele w Bałtyckiej Trzeciej Ligi. Koniec obozu przewidziany jest na poniedziałek trzeciego lutego.   Już w sobotę 1 lutego Gwardia Koszalin rozegra kolejny testowy mecz. Rywalem gwardzistów będzie zespół z Czech - FK Nachod. Dodajmy, że po powrocie do Koszalina, gwardziści zagrają 5 lutego na euroboisku przy ul. Andersa z Raselem Dygowo. Ostatnim ustalonym rywalem jest sparing 8 lutego z Iskrą Białogard, prawdopodobnie w Białogardzie.   Rozważane są jeszcze sparingi z innymi zespołami z III ligi m.in. z Drawą Drawsko Pomorskie oraz w planach jest gra kontrolna z Flotą Świnoujście.

Gryf pokonany

Artur Rutkowski - 19 Stycznia 2014 godz. 14:00
Koszalińska Gwardia w piątek 17 stycznia rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Podopieczni Tadeusza Żakiety w Słupsku pokonali miejscowy Gryf 2:0. Od początku spotkania inicjatywę przejęli koszalinianie, a dogodnych sytuacji nie wykorzystali Daniel Wojciechowski i sprowadzony z Bałtyku Koszalin Mateusz Wiśniewski. Po 30 minutach gry było już 1:0 dla gwardzistów, na listę strzelców wpisał się testowany zawodnik - Artur Wojach, który wykorzystał podanie Ryukiego Kozawy. Gospodarze, po stracie bramki dwukrotnie zagrozili koszalińskiej bramce, ale swoich sytuacji, nie wykorzystali Łukasz Stasiak i Kamil Oblizajek.    Druga połowa, również przyniosła kilka ciekawych akcji. Wynik spotkania w 80 minucie ustalił młodzieżowiec Przemysław Saliwon.    Warto dodać, że w piątkowym meczu testowani w koszalińskim zespole byli: Jakub Karpiński z Chemika Police, Łukasz Kłączyński z Leśnika/Rossy Manowo, Artur Wojach z Drutex-Bytovii Bytów oraz młody bramkarz z Wałcza.    Kolejny mecz sparingowy Gwardia Koszalin rozegra 25 stycznia w Dzierżoniowie, gdzie zmierzy się z miejscową Lechią, która występuje w III lidze dolnośląsko-lubekskiej.