Gryf pokonany

Autor Artur Rutkowski 19 Stycznia 2014 godz. 14:00
Koszalińska Gwardia w piątek 17 stycznia rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Podopieczni Tadeusza Żakiety w Słupsku pokonali miejscowy Gryf 2:0.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli koszalinianie, a dogodnych sytuacji nie wykorzystali Daniel Wojciechowski i sprowadzony z Bałtyku Koszalin Mateusz Wiśniewski. Po 30 minutach gry było już 1:0 dla gwardzistów, na listę strzelców wpisał się testowany zawodnik - Artur Wojach, który wykorzystał podanie Ryukiego Kozawy. Gospodarze, po stracie bramki dwukrotnie zagrozili koszalińskiej bramce, ale swoich sytuacji, nie wykorzystali Łukasz Stasiak i Kamil Oblizajek.

Druga połowa, również przyniosła kilka ciekawych akcji. Wynik spotkania w 80 minucie ustalił młodzieżowiec Przemysław Saliwon.

Warto dodać, że w piątkowym meczu testowani w koszalińskim zespole byli: Jakub Karpiński z Chemika Police, Łukasz Kłączyński z Leśnika/Rossy Manowo, Artur Wojach z Drutex-Bytovii Bytów oraz młody bramkarz z Wałcza.

Kolejny mecz sparingowy Gwardia Koszalin rozegra 25 stycznia w Dzierżoniowie, gdzie zmierzy się z miejscową Lechią, która występuje w III lidze dolnośląsko-lubekskiej.

W najbliższy weekend koszalińskie zespoły piłkarskie rozegrają kolejne mecze sparingowe. Gwardia i Bałtyk zagrają na euroboisku przy Andersa. Już 8 lutego o godzinie 11:00 na boisko wybiegną podopieczni Tadeusza Żakiety, którzy zmierzą się z Mechanikiem Bobolice. Rywal gwardzistów to obecnie ostatnia drużyna Ligi Okręgowej Koszalińskiej. Tuż po siódmej drużynie Bałtyckiej Trzeciej Ligi zaprezentują się podopieczni Wojciecha Polakowskiego, którzy zmierzą się z Wielimem Szczecinek. Rywal Bałtyku występuje obecnie w IV lidze, a po rundzie jesiennej zajmuje 13 lokatę.   Następnego dnia, w niedzielę 9 lutego, również na euroboisku przy ul. Andersa zaprezentują się juniorzy Bałtyku. Szósty zespół Centralnej Ligi Juniorów podejmować będzie o 18:15, wicelidera IV ligi - Astrę Ustronie Morskie. Podczas najbliższego weekendu Gwardia Koszalin rozegra jeszcze jeden sparing w niedzielę 9 lutego o godzinie 16:00 w Słupsku zagra z Jantarem Ustka.   Zapowiada się pracowity weekend dla koszalińskich piłkarzy, którzy na ligowe boiska powrócą w połowie marca.

Rasel skuteczniejszy

Artur Rutkowski - 5 Lutego 2014 godz. 23:54
Koszalińska Gwardia w środę 5 lutego, po raz pierwszy w okresie przygotowawczym zaprezentowała się własnej publiczności. Rywalem był lider IV ligi - Rasel Dygowo. Pstawił gwardzistom bardzo trudne warunki gry i w konsekwencji wygrał 0:1. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Tadeusza Żakiety była zadowalająca, zespół wypracował sobie przewagę optyczną, kontrolował przebieg wydarzeń na boisko. Jednak w kluczowych momentach brakowało wykończenia.    Po zmianie stron więcej z gry mieli goście, ale to Gwardia dłużej utrzymywała się przy piłce. Drużyna z Dygowa była bardzo blisko zdobycia bramki, chwilę po zmianie stron, kiedy po strzale z dystansu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.    Koszalinian pogrążył, były gracz gwardii Adrian Rutkowski, który w 70 minucie po zamieszaniu podbramkowym dopadł do futbolówki i uderzył bardzo mocno pod poprzeczkę koszalińskiej bramki, w efekcie zdobywając jedyną bramkę w meczu. W końcówce spotkania gospodarze stworzyli sobie dogodne okazje, lecz bez efektów bramkowych.    Był to czwarty sparing Gwardii, w poprzednich meczach udało się odnieść zwycięstwa nad Gryfem Słupsk 2:0, ARS Brazylia 8:2, a także porażka 2:4 z FK Nachod (Czechy).    Kolejne dwa sparingi już w najbliższy weekend, najpierw z Mechanikiem Bobolice w sobotę 8 lutego o 11:00, a następnie w niedzielę 9 lutego z Jantarem Ustka w Słupsku o 16:00.   Skład Gwardii ze środowego spotkania: I połowa: Kalkowski- Sobiegraj, Zdanowicz , Kłączyński, Karpiński, Shimmura, Sidoruk, Yuma Sato, Wojach, Saliwon, Miętek II polowa: Fabianski- Więckowski, Dondera, Wojciechowski, Szmidke, Bień, Karbowiak, Kozawa, Szymanski, Słowiński, Wiśniewski

Sparingi czas zacząć: Gwardia Koszalin

Artur Rutkowski - 15 Stycznia 2014 godz. 12:29
Zespół Gwardii Koszalin rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej Bałtyckiej Trzeciej Ligi. Szkoleniowiec Gwardii Koszalin zdradził nam również plan meczów towarzyskich. Pierwszy mecz już w najbliższy piątek z Gryfem Słupsk. Mecz derbowy z Gryfem rozpocznie się o godzinie 18:00 w Słupsku przy ul. Zielonej. Następnie w niedzielę 26 stycznia w drodze na obóz przygotowawczy gwardziści zmierzą się z Lechią Dzierżoniów w Dzierżoniowie. Podczas obozu w Polanicy Zdrój, koszalinianie mają zaplanowane gry w środę i sobotę, ale rywale nie są jeszcze znani, ponieważ są załatwiane przez gospodarzy obozu.   Po powrocie do Koszalina, gwardziści zagrają 5 lutego na euroboisku przy ul. Andersa z Raselem Dygowo. Ostatnim ustalonym rywalem jest sparing 8 lutego z Iskrą Białogard, prawdopodobnie w Białogardzie.   Rozważane są jeszcze sparingi z innymi zespołami z III ligi m.in. z Drawą Drawsko Pomorskie oraz w planach jest gra kontrolna z Flotą Świnoujście.