Memoriał Marcina Jureckiego: Dominacja AKS

Autor Patryk Pietrzala 5 Lutego 2014 godz. 14:45
W memoriale byłego zawodnika AKS Białogard i ZKS Koszalin – Marcina Jureckiego najlepsi byli gospodarze, którzy zgarnęli łącznie siedem medali.

To był VI memoriał Marcina Jureckiego, ósmego zawodnika igrzysk olimpijskich w Sydney. Na zawody poświęcone jednemu z lepszych sportowców naszego regionu przyjechało 78 zapaśników z 23 klubów z Rosji, Niemiec, Słowacji i oczywiście Polski. W stylu wolnym seniorów przodowali jak zwykle zawodnicy z Atletycznego Klubu Sportowego w Białogardzie.

W kategorii 61 kg złoty medal zdobył Krzysztof Bieńkowski. Tym samym popisał się Magomedurad Gadzhiev (kategoria 70 kg). Kolejne pierwsze miejsce przypadło Zbigniewowi Baranowskiemu, a brązowy „krążek” wywalczył Patryk Dublinwski (86 kg). W wyższych kategoriach (97 kg) bezkonkurencyjny był Kamil Skaskiewicz. Trzecie miejsca w kategorii 125 kg zajęli Radosław Dublinowski i Tomasz Anuszkiewicz.

W klasyfikacji drużynowej AKS zajął pierwsze miejsce z ogromną przewagą nad drugą ekipą z Krotoszyna.