Wiele osób uważa, że wystąpienie publiczne ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy mówca wychodzi przed spory tłum ludzi i wygłasza jakąś mowę. Jednak nie jest to jedyna sytuacja, którą należy nazywać wystąpieniem publicznym. Takowe występuje wtedy, gdy jest jakikolwiek kontakt z ludźmi. Nie ważne czy mówimy przed tysiącem ludzi, czy przed dwoma osobami.
- Wystąpienia publiczne przechodził każdy z nas w szkole, przed tablicą, nauczycielem i klasą. Już wtedy trzeba było wychodzić na środek i coś mówić. Apropos szkoły, to właśnie w tych czasach, większości z nas zainstalowano fobie społeczne. To właśnie wychodzenie przed klasę i nieświadoma reakcja ze strony nauczyciela (polegająca na ocenie i negatywnych słowach) spowodowała, że nawet po wielu latach ludzie boją się przemawiać do większego grona osób. – możemy przeczytać na oficjalnym profilu niedzielnego wydarzenia na Politechnice Koszalińskiej.
Nie ważne z iloma osobami się kontaktujesz, ani jakiej wielkości są grupy, do których przemawiasz. Podczas szkolenia można nauczyć się mówić w taki sposób, aby ludzie z chęcią chcieli słuchać to, co mamy im do przekazania. Niektóre sposoby, dzięki którym to osiągniemy, wymagają ćwiczeń, zaś inne – można stosować od razu. Grudniowe spotkanie poprowadzi Agnieszka Magdar.
Organizator: Samorząd Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej i Inter-Schooling. Rezerwacja miejsc: 881 505 564 (Ryszard) oraz 509 729 310 (Darek).