Po dwóch eliminacyjnych wieczorach do ścisłego finału stanęło ośmiu wykonawców. Byli wśród nich soliści śpiewający z podkładem, dwa zespoły i duety wokalno-gitarowe.
Poziom prezentacji był wyrównany i trudno było znaleźć wykonawcę, który wyraźnie wybijałby się ponad pozostałych. Z tego powodu jurorzy zarządzili dogrywkę, do której stanęła trójka: zespół Red Room, Natalia Bogusz z zespołem i duet wokalno – gitarowy Karolina Lloyd i Klaudia Wieczorek.
Dwukrotnie zatem naradzali się: Adrian Adamowicz, Radio Koszalin, Rafał Kowalewski, kompozytor, Robert Olszyński, fotograf i Waldemar Miszczor, Kawałek Podłogi. Ich decyzją zwycięzcami pierwszej edycji konkursu zostały Karolina i Klaudia, wyróżnienie powędrowało do Natalii.
Laureatki usłyszały od jurorów sugestię aby śpiewały po polsku i starały się tworzyć własne utwory. Klaudia zapewniła, że poważnie o tym myślą ale potrzebują jeszcze trochę czasu, na razie są młode i za mało doświadczone. O jakiegoś czasu grają dla swojego wiernego grona słuchaczy, ale oczywiście chciałyby zaistnieć szerzej. Dziewczyny mają w repertuarze zarówno utwory własne jak i covery. Są przygotowane na nawet ponadgodzinne recitale. Klaudia słucha najchętniej niezależnej muzyki akustycznej, mało znanych wykonawców, z polskich najbardziej szanuje zespół Hey.
Nagrodą dla wszystkich trzech laureatek jest tzw. "pakiet startowy" zawierający profesjonalnie przygotowane portfolio - sesję zdjęciową, rejestrację dźwiękową lub filmową, oraz wydanie singla CD.